Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Pamiętaj o tej domowej mieszance, a znów będzie cieszył oko

Jak pielęgnować skrzydłokwiat i czy skrzydłokwiat jest trujący? To kwiaty o sporym powodzeniu wśród miłośników roślin doniczkowych. Zachwycają pięknem i elegancją. Jeśli chcesz, aby mogły dłużej cieszyć twoje oczy, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. Trzymaj się tych zasad i wykorzystaj mieszankę, a skrzydłokwiat będzie pięknie rósł.

Pielęgnacja skrzydłokwiatu nie należy do wymagających, warto jednak wiedzieć, jak dokładnie się za to zabrać. Dzięki odpowiedniej opiece skrzydłokwiat będzie pięknie rósł i ozdabiał wnętrze twojego domu przez długi czas. Sprawdź, jak o niego zadbać.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o swoje rośliny, by żyły dłużej i pozostawały świeże

Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Temperatura i miejsce, w którym go postawisz mają ogromne znaczenie

Skrzydłokwiat to piękna roślina, która stanowi wspaniałą ozdobę. Warto jednak dokładnie przemyśleć miejsce, w którym go postawisz. Nie każdy parapet będzie dobrze nadawał się, aby go na nim umieścić. Jeśli tam, gdzie chciałbyś wystawić kwiat, miałoby na niego świecić bezpośrednio słońce, lepiej zrezygnuj z tego miejsca. Skrzydłokwiat najlepiej radzi sobie w świetle rozproszonym, ale może także dobrze rosnąć w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Natomiast temperaturą nie musisz się aż tak przejmować. Roślina najbardziej lubi typową temperaturę pokojową i w niej będzie się najlepiej rozwijać. 

Właściwa wilgotność podłoża skrzydłokwiatu. Podlewanie to podstawa

Skrzydłokwiat jest rośliną, która wymaga sporej wilgotności. Uważaj jednak, aby mimo wszystko go nie zalać. Ziemia, w której rośnie kwiat, powinna być wilgotna, ale nie mokra. Najbezpieczniej będzie, jeśli pozwolisz wierzchniej warstwie lekko przeschnąć i dopiero wtedy dolejesz wody. Warto także spryskiwać skrzydłokwiat. Najlepiej sprawdzi się do tego woda, która trochę odstoi. 

Urząd skarbowy (zdjęcie ilustracyjne) Będą kontrole w domach. Te osoby zapłacą wysoką karę

Pielęgnacja skrzydłokwiatu. Pamiętaj o nawozach, a na wiosnę pięknie zakwitnie

Choć jeśli zapewnisz roślinie warunki, o których pisaliśmy powyżej, powinna ona pięknie się rozwijać, to nie zaszkodzi wspomóc ją nawozami. Możesz użyć tych bardziej naturalnych, na przykład przygotować jeden ze skórek od banana. To bardzo proste! Mieszanka skórki od banana i wody w mig odżywi skrzydłokwiat! Po prostu pokrój skórkę na mniejsze kawałki i wrzuć do słoika. Zalej litrem przegotowanej wody, zamknij i odstaw na 24 godziny. Gotowe!

Czy skrzydłokwiat jest trujący? Wiele osób ma takie obawy

Niestety, pomimo wielu zalet trzeba wiedzieć, że ta roślina jest toksyczna, a jej spożycie grozi zatruciem. Skrzydłokwiat ma w sobie nierozpuszczalne szczawiany wapnia.

Jak wiązać szalik? Ten prosty trik sprawi, że będziesz wyglądać elegancko tej zimy Jak wiązać szalik? Ten trik powinien znać każdy! Ulepszy stylizację

Więcej o: