Które rasy psów są najmądrzejsze? Naukowcy już wiedzą! Te gatunki zrozumieją cię bez słów

Które rasy psów są najmądrzejsze? Jeśli pragniesz pupila, który szybko uczy się komend i zawsze będzie się ciebie słuchać, pomyśl o tych trzech rasach. Szybko się uczą, są niesamowicie oddane właścicielowi i bezwzględnie wykonują polecenia. Zobacz, o których psach mowa.

Marzy ci się pies, którego nauczysz niesamowitych sztuczek? Sprawdź w takim razie, które rasy są najmądrzejsze. Te trzy szybko rozumieją nowe komendy i chętnie uczą się nawet tych najbardziej nietypowych. Możesz być zaskoczony, kiedy zobaczysz, o których mowa. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego psy poruszają łapkami przez sen? Na to i na inne pytania odpowiada Bronek [Pracownia Bronka]

Które rasy psów są najmądrzejsze? Border Collie nie ma sobie równych

Jeśli mowa o najmądrzejszych rasach psów, to miłośnicy tych czworonogów na pewno będą myśleć o Border Collie. Ta rasa nie ma sobie równych w prędkości uczenia się nowych komend, w dodatku jest bezwzględnie posłuszna. Te psy kochają nowości, co może nawet stanowić pewien problem. Będą one potrzebować dużo uwagi od swojego właściciela oraz stale nowych bodźców. Jeśli nie będziesz w stanie zapewnić im ciągłej aktywności fizycznej oraz interesujących zabaw intelektualnych, mogą stać się nieznośne i być nieszczęśliwe. To pierwszy z gatunków, o których mówią naukowcy.

 

Które rasy psów są najmądrzejsze? Owczarek Niemiecki to świetny wybór

To jedna z najbardziej uwielbianych i szanowanych ras. Nie bez powodu to właśnie Owczarki Niemieckie, najczęściej zostają psami policyjnymi. Psy chętnie uczą się nowych komend i są niezastąpionymi kompanami dla swojego właściciela, z którym często tworzą niesamowitą więź. Jednak podobnie do poprzedniej rasy, będą one potrzebować sporo ruchu i nowych bodźców, aczkolwiek mniej niż wyżej wspomniany Border Collie.

 

Które rasy psów są najmądrzejsze? To może cię zaskoczyć, ponieważ mowa o Corgim

Niedawno zmarła Królowa Elżbieta II, nie bez powodu kochała tę rasę. To niesamowicie lojalne i przyjazne psy. Choć nie są tak sprawne fizycznie, jak poprzednie wspomniane rasy, to nie można ujmować ich inteligencji. Corgi, świetnie uczą się nowych komend i zasad panujących w domu. Potrafią być prawdziwymi stróżami swoich właścicieli, przez co czasem bywają nawet nadgorliwe.

 
Więcej o: