Oficjalnie: te osoby dostaną dopłatę do gazu. Kiedy i gdzie złożyć wniosek? Lepiej nie przegap terminu

Jak złożyć wniosek o dodatek gazowy? Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, komu przysługuje dodatek do gazu oraz do kiedy może go złożyć. Termin już niedługo! Wyjaśniamy, co powinno znaleźć się we wniosku oraz, do kogo należy go skierować.

Z dodatku do gazu mogą skorzystać tylko niektóre osoby. Wcześniej muszą zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków sposób ogrzewania gospodarstwa domowego. Ustawa, która wprowadza dodatek, weszła w życie 20 września 2022 roku. Jak otrzymać pieniądze?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Ekspert: Węgiel sprowadzony z Rosji dawał stosunkowo dużo ciepła

Dopłata do gazu. Dla kogo jest ten zastrzyk gotówki?

Dodatek do gazu może otrzymać każde gospodarstwo domowe, które ogrzewane jest za pomocą kotła gazowego zasilanego skroplonym gazel LPG. Na pomoc ze strony państwa nie mogą natomiast liczyć gospodarstwa, które skorzystały z dodatku węglowego lub złożyli wniosek o przyznanie tego dodatku, lub kiedy członek twojego gospodarstwa złożył już dokument w sprawie dodatku do gazu. Dopłatę mogą otrzymać gospodarstwa domowe zamieszkujące budynki wielolokalowe ze wspólną kotłownią, domy indywidualne oraz lokale korzystające z lokalnych sieci ciepłowniczych. 

Dopłata do gazu - wniosek. Gdzie go złożyć i jak go wypełnić? 

Wniosek należy złożyć do samorządu i skierować go do wójta, burmistrza lub prezydenta. W dokumencie powinny się znaleźć:

  • Dane osobowe wnioskodawcy oraz pozostałych członków gospodarstwa domowego.
  • Miejsce zamieszkania i adres.
  • Nr rachunku bankowego, na które ma zostać przelane świadczenie.
  • Wpisać główne źródło ciepła oraz rodzaj wykorzystywanego paliwa. 
  • Załączyć oświadczenie. 

Wzór wniosku został opublikowany przez portal Infor.pl i znajdziesz go TUTAJ

Dodatek do gazu 2022. Do kiedy można go złożyć? 

Wniosek o dodatek do gazu możesz złożyć przez internet pod tym adresem. Świadczenie w wysokości 500 zł otrzymasz do 30 dnia od daty złożenia dokumentu. Ostatni dzień składania wniosków mija 30 listopada 2022 roku

Więcej o: