Jakie rośliny oczyszczają powietrze, a które pochłaniają wilgoć? Poznaj gatunki idealne do domu

Jakie rośliny oczyszczają powietrze? Które kwiaty pochłaniają wilgoć? Na rynku masz spory wybór roślin działających prozdrowotnie. Niektóre są bardziej, a niektóre mniej wymagające. Wszystkie jednak zachwycają wyglądem. Sprawdź, która roślina jest najlepsza do domu

Szukasz roślin, które nie tylko zachwycą wyglądem, ale także będą bardzo praktyczne? Te gatunki będą najlepszym wyborem. Sprawdź, które najbardziej będą ci pasować.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Rośliny oczyszczające powietrze. Rozważ zakup Paprotki

Ta pospolita roślina jest bardzo prosta w uprawie, a w dodatku wygląda pięknie. Ma również właściwości oczyszczania powietrza, co będzie na ciebie działać prozdrowotnie. Pięknie ozdobi każde mieszkanie w stylu Boho lub takie, któremu chcesz nadać leśnych klimatów. 

 

Rośliny oczyszczające powietrze. Wybierz Hoję Różową!

Jeśli marzy ci się egzotyczny kwiat, który będzie zachwycał swoim niecodziennym wyglądem, a w dodatku będzie świetnie oczyszczał powietrze, postaw na Hoję Różową. Wymaga ona trochę więcej pielęgnacji niż Paprotka, jednak jeśli nie jest to dla ciebie problem, a marzysz o takim egzemplarzu, nie wahaj się ani chwili. Hoja Różowa będzie cieszyć twoje oczy i zapewniać świeże powietrze, długi czas.

 

Które rośliny pochłaniają wilgoć? Bluszcz Pospolity to roślina nie tylko oczyszczająca powietrza

Bluszcz Pospolity ma właściwości pochłaniania wilgoci, a także oczyszczania powietrza. Dodatkowo jego okazałe liście i pnącza potrafią naprawdę zachwycić. W dodatku ma dość niskie wymagania i potrafi się rozrosnąć do naprawdę pokaźnych rozmiarów.

 

Które kwiaty pochłaniają wilgoć? Postaw na Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiaty, to rośliny eleganckie i piękne. Wspaniale potrafią ozdobić każde wnętrze. Jak się również okazuje, mają one właściwości pochłaniania wilgoci. Jeśli wiesz, że w twoim domu panuje zbyt wysoki poziom, spróbuj kupić ten kwiat. 

 
Więcej o: