Suche i popękane pięty? Weź ten produkt z kuchennej szafki! Dodaj go do wody, a problem zniknie

Popękane piety to problem, z którym najczęściej borykamy się jesienią i zimą. Jak dzięki domowym zabiegom odzyskać nawilżone i gładkie stopy? Wystarczy, że użyjesz tego produktu, który najprawdopodobniej masz już w kuchni. Dzięki niemu pozbędziesz się suchych pięt w mgnieniu oka.

Szczególną uwagę na pielęgnację stóp powinny zwrócić osoby, które na co dzień dużo chodzą lub uprawiają sport. Problem z suchymi i pękającymi piętami może także potęgować noszenie niewygodnych butów, dlatego tak ważny jest dobór obuwia, w którym nasza stopa nie będzie się ocierać. 

Zobacz wideo Jak pielęgnować dłonie i paznokcie zimą?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Soda oczyszczona na popękane pięty. Ratunek dla suchych stóp 

Sprawdzonym sposobem na pozbycie się popękanych piet jest moczenie stóp w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Wystarczy, że do miski wlejesz ciepłą wodę, a następnie dodasz dwie czubate łyżeczki sody oczyszczonej. Zanim włożysz stopy do kąpieli, dokładnie wymieszaj roztwór. Namaczaj stopy w wodzie przez około 15 minut, a następnie osusz. Później nałóż na nie krem lub olejek. 

Domowe sposoby na popękane pięty. Sięgnij po produkty z tymi witaminami

Po namaczaniu stóp warto nałożyć na nie odpowiedni krem. Najlepiej sprawdzą się te dostępne w aptece, które w swoim składzie będą miały witaminę A oraz D. Witamina A sprawi, że skóra na piętach stanie się elastyczna, z kolei wit. D przyśpieszy gojenie się ran oraz sprawi, że skóra stanie się miększa. Najlepsze efekty osiągniesz, kiedy nałożyć grubą warstwę kremu lub maści z tymi witaminami i włożysz stopy w skarpetki na całą noc. Do kremu możesz także dodać olejek herbaciany, który ma właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze lub olej lniany, który ma działanie silnie nawilżające. Jeśli chcesz cieszyć się gładkimi stopami, codziennie smaruj je kremem, a raz w tygodniu namaczaj stopy w wodzie z sodą oczyszczoną. Dzięki temu pozbędziesz się problemu suchych pięt.

Więcej o: