Nie tylko łyżwy i narty! Poznaj najbardziej nietypowe sporty zimowe, które możesz uprawiać Polsce

Te nietypowe sporty zimowe, które możesz uprawiać w Polsce! Wybór jest szeroki i naprawdę ciekawy. Fani sportów ekstremalnych również znajdą coś dla siebie. Nie będzie to zwykły wypad na narty, a coś znacznie bardziej intrygującego.

Sporty zimowe to nie tylko narty. Istnieje bardzo szeroki wybór tego, co możesz robić, kiedy spadnie pierwszy śnieg. Te dyscypliny możesz uprawiać nawet w Polsce. Możesz wybrać ze sportów ekstremalnych, jak i tych spokojniejszych. Sprawdź, co będzie najlepsze dla ciebie.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zmiana składu? Thomas Mueller reprezentacji Polski ma pomóc Lewandowskiemu

Nietypowe sporty zimowe, które możesz uprawiać w Polsce. Spróbuj Snowkitingu

Kojarzysz kitesurfing? To właśnie jego alternatywna. Do Snowkitingu, wykorzystuje się deskę snowboardową lub narty oraz latawiec. Wbrew pozorom jest to również bezpieczny sport. Jeśli chcesz zdecydować się na tę dyscyplinę, wybierz wietrzny śnieżny dzień oraz miejsce z dala od ulicy czy zabudowań. Potrzebny sprzęt jest właściwie taki sam jak w przypadku jazdy na snowboardzie. 

 

Nietypowe sporty zimowe, które możesz uprawiać w Polsce. Jeśli lubisz jeździć rowerem, nie musisz z tego rezygnować

Rowerem możesz jeździć, nawet kiedy spadnie śnieg.  Wystarczy, że zaopatrzysz się w "fatbike". To po prostu jednoślad, którego opony mają szerokość nawet do 12 cm. Wbrew pozorom, nie musisz mieć także dużo siły, żeby nim jeździć. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednio dostosowaną do siebie trasę. Sport, najlepiej będzie uprawiać w Tatrach, Bieszczadach lub Karkonoszach. W skrócie, na każdym obszarze górskim.

 

Nietypowe sporty zimowe, które możesz uprawiać w Polsce. Wypróbuj Iceboating

Jeśli chcesz spróbować, czegoś bardziej nietypowego, wybierz iceboating. Ten sport polega na ślizganiu się po zamarzniętej tafli jeziora przy użyciu żaglówki. Miłośnicy żeglarstwa, będą zachwyceni. Żaglówka, dzięki rozpiętości swoich żagli może osiągnąć prędkość, nawet 100 km/h. Sport możesz uprawiać na mazurskich jeziorach, które pokrywa gruba warstwa lodu.

 
Więcej o: