Niesamowity cud natury. Zobacz, gdzie mieści się najbardziej romantyczne jezioro w Polsce

W Polsce kryje jezioro o niespotykanym kształcie serca, które zachwyca i zadziwia swoim urokiem. Nazywane jest "najbardziej romantycznym" jeziorem w naszym kraju. Gdzie znajdziemy ten cud natury, którym zachwycają się zarówno podróżni, jak i internauci? Podpowiadamy!

Wspaniałe zdjęcia ukazujące cuda natury sprawią, że bardziej doceniamy otaczający nas świat. Niektóre z nich ukazują tak niesamowite krajobrazy, że trudno czasami uwierzyć w ich istnienie.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Cud natury Lubuskim. Jezioro w kształcie serca zachwyca internautów

Cuda natury zmuszają nas, by poświęcić chwilę na docenienie piękna Polski. Wśród pięknych lasków, pól, gór i łąk w naszym kraju znajduje się również najbardziej romantyczne jezioro. Jezioro Czarne, bo o nim mowa, to akwen o bardzo nietypowym kształcie. Obiekt znajduje się na pograniczu gmin Międzyrzecz i Trzciel, około 35 km na północ od Świebodzina. Dziś chcemy wam zaprezentować ten magiczny akwen.

Gdy staniemy na jego brzegu, prawdopodobnie nie zobaczymy niczego szczególnego. Cała magia dzieje się, gdy podziwiamy jezioro z lotu ptaka

Na oficjalnym profilu Gminy Międzyrzecze możemy dokładnie przyjrzeć się temu fenomenowi.

Widzieliście takie cuda? Jezioro Czarne koło Karolewa - niedaleko drogi 137 - ma... kształt serca

- czytamy w poście.

Najbardziej romantyczne jezioro w Polsce. Gdzie się znajduje, jak dojechać?

Nie jest łatwo trafić do tego urokliwego miejsca, jednak dla chcącego nie ma nic trudnego. By dojechać, trzeba się kierować na Międzyrzecz, a później drogą nr 137 łączącą Bobowicko z Sierczem. Tam znajduje się przysiółek Karolewo. Samochód musimy pozostawić na parkingu. Stamtąd na piechotę można dotrzeć nad jezioro. Akwen specjalnie wytyczoną ścieżką można obejść dookoła w zaledwie 30 minut. 

Więcej o: