Niesamowity cud natury. Zobacz, gdzie mieści się najbardziej romantyczne jezioro w Polsce

W Polsce kryje jezioro o niespotykanym kształcie serca, które zachwyca i zadziwia swoim urokiem. Nazywane jest "najbardziej romantycznym" jeziorem w naszym kraju. Gdzie znajdziemy ten cud natury, którym zachwycają się zarówno podróżni, jak i internauci? Podpowiadamy!

Wspaniałe zdjęcia ukazujące cuda natury sprawią, że bardziej doceniamy otaczający nas świat. Niektóre z nich ukazują tak niesamowite krajobrazy, że trudno czasami uwierzyć w ich istnienie.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Cud natury Lubuskim. Jezioro w kształcie serca zachwyca internautów

Cuda natury zmuszają nas, by poświęcić chwilę na docenienie piękna Polski. Wśród pięknych lasków, pól, gór i łąk w naszym kraju znajduje się również najbardziej romantyczne jezioro. Jezioro Czarne, bo o nim mowa, to akwen o bardzo nietypowym kształcie. Obiekt znajduje się na pograniczu gmin Międzyrzecz i Trzciel, około 35 km na północ od Świebodzina. Dziś chcemy wam zaprezentować ten magiczny akwen.

Memy o ogrzewaniu i zimieMemy o ogrzewaniu. "Bo jak jest zima, to musi być zimno"

Gdy staniemy na jego brzegu, prawdopodobnie nie zobaczymy niczego szczególnego. Cała magia dzieje się, gdy podziwiamy jezioro z lotu ptaka

Na oficjalnym profilu Gminy Międzyrzecze możemy dokładnie przyjrzeć się temu fenomenowi.

Widzieliście takie cuda? Jezioro Czarne koło Karolewa - niedaleko drogi 137 - ma... kształt serca

- czytamy w poście.

Najbardziej romantyczne jezioro w Polsce. Gdzie się znajduje, jak dojechać?

Nie jest łatwo trafić do tego urokliwego miejsca, jednak dla chcącego nie ma nic trudnego. By dojechać, trzeba się kierować na Międzyrzecz, a później drogą nr 137 łączącą Bobowicko z Sierczem. Tam znajduje się przysiółek Karolewo. Samochód musimy pozostawić na parkingu. Stamtąd na piechotę można dotrzeć nad jezioro. Akwen specjalnie wytyczoną ścieżką można obejść dookoła w zaledwie 30 minut. 

jak mieć więcej energii rano?Masz mało energii rano? Pamiętaj o tych trzech zasadach!

Więcej o: