Jak pozbyć się mchu i chwastów z kostki brukowej? Wydaj 2 złote i ciesz się zadbanym podjazdem

Jak domowymi sposobami pozbyć się mchu i chwastów z kostki brukowej? Możesz to zrobić, wykorzystując do tego dwa tanie domowe produkty, które najprawdopodobniej masz już w szafce kuchennej. Dzięki tym trikom w mig pozbędziesz się roślin wyrastających ze szczelin kostki brukowej.

Właściciele domków jednorodzinnych często wykorzystują kostkę brukową do budowy podjazdów, ganków oraz tarasów. Aby dobrze się prezentowała, należy regularnie o nią dbać i usuwać niepożądane rośliny, które zaczynają wydostawać się przez szczeliny. Jak z nimi walczyć? Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zadbać o rośliny domowe? Sprawdzone triki

Domowe sposoby na mech na kostce brukowej. Sięgnij po sodę oczyszczoną

Soda oczyszczona nie tylko jest niezastąpiona podczas sprzątania, okazuje się, że przyda się także w ogrodzie. Wystarczy, że wysypiesz sodę w miejscach, w których pojawił się mech oraz chwasty. Soda pomoże ci także pozbyć się plam oleju czy smaru, które znajdują się na kostce brukowej. Wymieszaj sodę z odrobiną wody, aby utworzyła się konsystencja pasty, następnie nałóż ją na zabrudzenia i pozostaw na kilka minut. Później zmyj roztwór zimną wodą

Ocet na mech na kostce brukowej? Sprawdzony sposób na pozbycie się chwastów 

Kolejny produkt, który przyda ci się w walce z mchem i chwastami również znajdziesz w kuchni. Mówimy oczywiście o occie. Jak przygotować mieszankę zwalczającą chwasty? Wystarczy, że wymieszasz wodę z octem w proporcji 2:1, a następnie przelejesz mieszankę do butelki z atomizerem. Spryskaj płynem kostkę oraz szczeliny, w których pojawił się mech oraz chwasty i pozostaw go do wyschnięcia. Działanie octu sprawi, że rośliny obumrą. Przy młodych chwastach możesz sięgnąć po ocet spirytusowy o stężeniu 10 procent, jednak jeśli chwasty mają już stwardniałe łodygi, do ich zwalczania warto użyć octu o większym stężeniu.  

Szczotka do czyszczenia kostki brukowej z mchu. Jaką wybrać?

Mech oraz chwasty możesz usunąć także mechanicznie. W sklepach ogrodniczych otrzymasz specjalną szczotkę do czyszczenia kostki brukowej z mchu oraz chwastów. Włoski tej szczotki są wykonane ze stalowego drutu hartowanego. Szczotka nie uszkodzi kostki brukowej, za to pozwoli ci szybko pozbyć się mchu oraz chwastów. 

Więcej o: