Jak pozbyć się mchu i chwastów z kostki brukowej? Wydaj 2 złote i ciesz się zadbanym podjazdem

Jak domowymi sposobami pozbyć się mchu i chwastów z kostki brukowej? Możesz to zrobić, wykorzystując do tego dwa tanie domowe produkty, które najprawdopodobniej masz już w szafce kuchennej. Dzięki tym trikom w mig pozbędziesz się roślin wyrastających ze szczelin kostki brukowej.

Właściciele domków jednorodzinnych często wykorzystują kostkę brukową do budowy podjazdów, ganków oraz tarasów. Aby dobrze się prezentowała, należy regularnie o nią dbać i usuwać niepożądane rośliny, które zaczynają wydostawać się przez szczeliny. Jak z nimi walczyć? Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zadbać o rośliny domowe? Sprawdzone triki

Domowe sposoby na mech na kostce brukowej. Sięgnij po sodę oczyszczoną

Soda oczyszczona nie tylko jest niezastąpiona podczas sprzątania, okazuje się, że przyda się także w ogrodzie. Wystarczy, że wysypiesz sodę w miejscach, w których pojawił się mech oraz chwasty. Soda pomoże ci także pozbyć się plam oleju czy smaru, które znajdują się na kostce brukowej. Wymieszaj sodę z odrobiną wody, aby utworzyła się konsystencja pasty, następnie nałóż ją na zabrudzenia i pozostaw na kilka minut. Później zmyj roztwór zimną wodą

Roślina Jeśli monstera marnieje, dodaj ten tropikalny owoc. Roślina podziękuje

Ocet na mech na kostce brukowej? Sprawdzony sposób na pozbycie się chwastów 

Kolejny produkt, który przyda ci się w walce z mchem i chwastami również znajdziesz w kuchni. Mówimy oczywiście o occie. Jak przygotować mieszankę zwalczającą chwasty? Wystarczy, że wymieszasz wodę z octem w proporcji 2:1, a następnie przelejesz mieszankę do butelki z atomizerem. Spryskaj płynem kostkę oraz szczeliny, w których pojawił się mech oraz chwasty i pozostaw go do wyschnięcia. Działanie octu sprawi, że rośliny obumrą. Przy młodych chwastach możesz sięgnąć po ocet spirytusowy o stężeniu 10 procent, jednak jeśli chwasty mają już stwardniałe łodygi, do ich zwalczania warto użyć octu o większym stężeniu.  

Skrzydłokwiat ( Spathiphyllum) - pochodzi z tropikalnych lasów i ponoć potrafi oczyszczać powietrze w mieszkaniu Jakie rośliny oczyszczają powietrze i które pochłaniają wilgoć?

Szczotka do czyszczenia kostki brukowej z mchu. Jaką wybrać?

Mech oraz chwasty możesz usunąć także mechanicznie. W sklepach ogrodniczych otrzymasz specjalną szczotkę do czyszczenia kostki brukowej z mchu oraz chwastów. Włoski tej szczotki są wykonane ze stalowego drutu hartowanego. Szczotka nie uszkodzi kostki brukowej, za to pozwoli ci szybko pozbyć się mchu oraz chwastów. 

Więcej o: