Jak pozbyć się wilgoci z domu? Na ten skuteczny pochłaniacz wilgoci wydasz zaledwie kilka złotych

Jak pozbyć się wilgoci z domu? Wilgoć w mieszkaniu pojawia się najczęściej, gdy mamy niesprawną wentylację i ogrzewanie. Jeśli nie posiadamy profesjonalnego pochłaniacza wilgoci, możemy wykorzystać produkty, które posiadamy w domu.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Problem z wilgocią dotyka nas zwłaszcza w okresie zimowym. Należy zadbać wtedy, aby nasze mieszkanie było dobrze ogrzane i nie otwierać okien w momencie, gdy sytuacja tego nie wymaga. Pleśń i grzyb, który pojawia się razem z wilgocią, oprócz aspektów estetycznych może też źle wpłynąć na nasze zdrowie. Nie musimy jednak inwestować w pochłaniacz wilgoci. Wykorzystując domowe produkty, możemy wykonać go sami.

Jak pozbyć się wilgoci z domu? Nie tylko ryż

Do wyboru jest kilka produktów, które mają właściwości pochłaniające wilgoć. Ryż jest oczywiście sprawdzonym sposobem, jednak niejedynym. Jeśli akurat nie posiadamy w domu ryżu, z problemem równie dobrze poradzi sobie sproszkowana kreda, soda, oraz sól. Jeden z produktów przesypujemy do miski, przykrywamy ściereczką, i pozostawiamy w miejscu, w którym wilgoci zbiera się najwięcej. Nasz ''pochłaniacz'' należy wymienić w momencie, gdy stwardnieje. Oznacza to, że zaabsorbował już wystarczającą ilość wilgoci. Możemy też porozstawiać po każdym z produktów w mieszkaniu i sprawdzić, który radzi sobie najlepiej. 

Jak pozbyć się wilgoci z domu domowym sposobem? Paproć jest wrogiem wilgoci

Jeśli lubicie wprowadzać do swojego mieszkania takie ozdoby jak kwiaty, to jako pochłaniacz wilgoci idealnie sprawdzi się też paproć. Kwiaty takie jak ten również oczyszczają i jonizują powietrze, pozbywając się wszelkiego rodzaju toksyn, jak na przykład tlenek węgla, nikotyna, czy odchody roztoczy.

Pamiętajmy, że gdy przystępujemy do walki z wilgocią, musimy wykluczyć wszelkie jej przyczyny. Nie przychodzi ona tylko z zewnątrz. Warto więc też sprawdzić, czy nasze rynny są szczelne i czy prawidłowo odprowadzają wodę. 

Więcej o: