Jak pielęgnować zielistkę? Ta roślina ma wiele zalet! Przyda się w domu szczególnie zimą

Zielistka Sternberga to bardzo popularna roślina doniczkowa. Ma niewielkie wymagania i jest bardzo łatwa w uprawie, dlatego idealnie nadaje się dla nowicjuszy. Jeśli chcesz wiedzieć, jak pielęgnować zielistkę, sprawdź, te kilka zasad. To bardzo praktyczna roślina na zimę!

Miłośnicy roślin doniczkowych na pewno znają zielistkę sternberga. To piękna zielona roślina, a w dodatku niesamowicie łatwa w pielęgnacji. Pięknie ozdabia wnętrza, nadając im egzotycznego wyglądu. W dodatku ma zdolność do oczyszczania powietrza i usuwania wilgoci. Sprawdź, jak się nią zajmować.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak pielęgnować zielistkę? Miejsce i temperatura nie stanowią problemu

Zielistka Sternberga ma bardzo małe wymagania. Dobrze radzi sobie właściwie w każdym świetle. Nie wystawiaj jej jedynie na bezpośrednie słońce, ponieważ może ulec poparzeniu. Temperatura również nie będzie problemem. Zakres, w którym będzie się rozwijać, jest bardzo duży, ponieważ wynosi od 6 do 30 stopni Celsjusza. Najlepiej jednak poradzi sobie w temperaturze od 15 do 20 stopni Celsjusza. Pamiętaj też, aby pod żadnym pozorem nie stawiać jej obok kaloryfera, ponieważ szybko przesuszą się jej liście.

Zielistka Stenberga. Podlewanie tej rośliny to podstawa

Zielistka Sternberga potrzebuje całkiem częstego podlewania. Warto robić to, co około 2-3 dni. Uważaj jednak, ponieważ roślinie nic nie stanie się od lekko suchego podłoża, ale zbyt duża ilość wody będzie problemem. Pamiętaj też, że zimą warto zmniejszyć częstotliwość podlewania zielistki, ze względu na to, że woda będzie wolniej odparowywać. Roślina potrzebuje też regularnego zraszania. W okresie grzewczym jednak to może być za mało. 

Zielistka Sternberga ma ważne właściwości. Pochłanianie wilgoci przyda się zimą!

Zielistka ma zdolność do oczyszczania powietrza. Świetnie wyłapuje także kurz oraz substancje toksyczne. Można ją właściwie nazwać filtrem na szkodliwe substancje lotne i bakterie. Pochłania również wilgoć w pomieszczeniach.

Więcej o: