Błyskawicznie usuniesz kamień z kranu! Tani produkt z kuchni zastąpi drogie detergenty

Jak usunąć kamień z kranu? Osady kamienia są częstym problemem w łazienkach i mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Poznaj prosty sposób na pozbycie się kamienia z kranu. Wystarczy jeden produkt z Twojej kuchni, a łazienka znów będzie lśnić jak nowa.

Kamień tworzy się zarówno na zewnętrznej, jak i na wewnętrznej stronie armatury łazienkowej. Jest to spowodowane obecnością twardej wody, która tworzy osady wapienne. Jak się pozbyć kamienia z kranów? Znamy prosty i tani sposób! Wystarczy jeden produkt, który na pewno masz w kuchni.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak usunąć kamień z kranu? Poznaj skuteczny, domowy sposób!

 Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, to fakt, że nie musisz używać profesjonalnego odkamieniacza na armaturze łazienkowej. Możesz usunąć osady z kamienia bardzo tanią i skuteczną metodą. Nawet jeśli istnieją uporczywe obszary, w których trudno jest sobie poradzić, podpowiemy, jak zrobić to tanio, ekologicznie i bardzo skutecznie.

Zanim przystąpisz do właściwego odkamieniania, wykonaj następujące czynności:

  • Wymieszaj ciepłą wodę i płyn do naczyń w wiadrze
  • Zanurz szmatkę w wiadrze i wyciśnij nadmiar wody
  • Wytrzyj wszystkie powierzchnie wilgotną ściereczką
  • Spłucz dokładnie myte powierzchnie

Jak pozbyć się osadu z kamienia na baterii łazienkowej? Jeden produkt z Twojej kuchni rozwiąże ten problem

Aby usunąć kamień z baterii łazienkowej wystarczy jeden produkt z Twojej kuchni.

Weź zwykły ocet spirytusowy. Polej nim obficie zakamienioną baterię łazienkową, a następnie odczekaj kilkanaście minut. Dokładnie wypłucz powierzchnię. Na wyjątkowo oporny i gruby kamień zastosuj wcześniej podgrzany ocet. W ostateczności wykonaj octowe kompresy. Zamocz gazę lub wacik kosmetyczny w occie i obłóż elementy. Odczekaj kilka godzin. Spłucz dokładnie krany.

Więcej o: