Ile kosztuje zestaw drwala i ile ma kcal? Sprawdź, od kiedy jest drwal i co warto o nim wiedzieć

Ile kcal ma drwal i od kiedy będzie w ofercie? Te pytania zadają sobie teraz miłośnicy popularnej kanapki w znanej sieci fast foodów. Powrót drwala oznacza niestety podwyżkę jego ceny. Ile kosztuje zestaw drwala? Ta kwota może zaskoczyć. Odpowiadamy na najczęstsze pytania.

Burger drwala powrócił niedawno do oferty sieci sklepów McDonald's. Popularne sieci fast foodów regularnie umieszczają w swoim menu specjalne pozycje w zależności od pory roku. Swoje zimowe kanapki ma także m.in. Burger King, czy KFC. Kanapka drwala jest już poniekąd "tradycją". Od lat ma wielu fanów i wzbudza spore zainteresowanie. Jak się okazuje niektóre aspekty jej powrotu mogą budzić kontrowersje. Zobacz, co wiemy o popularnym burgerze.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sajgonki z hamburgerem

Ile kosztuje zestaw drwala? Wiele osób może być rozczarowanych

W tym roku za klasycznego drwala zapłacisz 24,90 zł, co oznacza aż 7,50 zł więcej w stosunku do poprzedniego roku. Inflacja dotarła niestety nawet do McDonald's. Natomiast jeśli chodzi o wersję burgera z żurawiną, zapłacisz 26,40 zł, czyli aż 8,50 zł w stosunku do zeszłego roku, a za podwójnego już 29,90 zł, czyli 9,60 zł więcej.

Jeśli chodzi o zestaw drwala, sytuacja wygląda następująco: zestaw klasyczny drwala lub z kurczakiem będzie cię kosztować 30,90 zł, zestaw z żurawiną kosztuje 32,90, natomiast zestaw z podwójny, drwalem kosztuje 36,40 zł. Nie wszystkim podobają się nowe ceny drwala. 

Ile kcal ma drwal? Odpowiadamy, jaką kaloryczność ma każdy z dostępnych burgerów

Jeśli ciekawi cię ile kalorii znajdziesz w jednym burgerze drwala, oto rozpiska:

  • Klasyczny burger drwala, ma 906 kcal,
  • Burger drwala z kurczakiem, ma 863 kcal, 
  • Burger drwala z żurawiną, ma 940 kcal,
  • Podwójny burger drwala, ma 1152 kcal.

Domowe sposoby na pozbycie się brzydkiego zapachu ze zlewu Stosujesz sodę w czasie sprzątania? Uważaj, możesz narobić szkód

Od kiedy i do kiedy jest drwal? Oferta potrwa niemal całą zimę

Nie musisz obawiać się, że nie zdążysz spróbować drwala. Sprzedaż rozpoczęła się 24.11. Będzie on dostępny w ofercie McDonald's praktycznie do końca stycznia 2023 roku. Masz więc 2 miesiące, aby wybrać się do sieci popularnego fast foodu na drwala. 

Nie tylko łyżwy i narty! Poznaj najbardziej nietypowe sporty zimowe, które możesz uprawiać Polsce Nietypowe sporty zimowe, które możesz uprawiać nawet w Polsce.

Więcej o: