Jak wyczyścić szufladę w pralce? Wystarczy produkt, który masz w kuchni, a brud zniknie raz-dwa

Warto wiedzieć, że wnętrze pralki jest często wypełnione bakteriami. Dzieje się tak dlatego, że szuflada na detergent nie jest czyszczona tak często, jak powinna. Szuflada na detergenty może być również wylęgarnią pleśni. Jak skutecznie wyczyścić szufladę w pralce? Podpowiadamy!

Szuflada na detergenty jest bardzo ważnym elementem urządzenia i to od niej w dużej mierze zależy prawidłowy przebieg procesu prania. Przez szufladę wpływa woda wraz z detergentami potrzebnymi do wyprania ubrań. Powinna więc być czyszczona regularnie, aby pozbyć się brudu i bakterii, a także by odpływ dozownika nie został zatkany.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak skutecznie wyczyścić szufladę w pralce? Jak często to robić?

Jak często należy czyścić wnętrze szuflady na detergenty w pralce? To zależy od tego, jak często go używasz, ale w większości przypadków jest to mniej więcej co trzy miesiące.

Jednak pierwszy sygnał, by wyczyścić pojemnik to brzydkie zacieki i pozostałości detergentów, które mogą być przenoszone również na ubrania. Zawsze stosuj się do zaleceń producenta urządzenia i bardzo uważaj, by nie uszkodzić któregoś z elementów szuflady.

Skrzydłokwiat ( Spathiphyllum) - pochodzi z tropikalnych lasów i ponoć potrafi oczyszczać powietrze w mieszkaniu Jakie rośliny oczyszczają powietrze i które pochłaniają wilgoć?

Jak wyczyścić szufladę pralki? Jak rozpuścić skamieniały proszek do prania i kamień?

Aby rozpuścić skamieniały proszek do prania, całą szufladkę namocz w ciepłej wodzie. Nalej wodę do miski tak, by cała szuflada była przykryta wodą. Możesz dodać do wody odrobinę płynu do mycia naczyń. Pojemnik mocz tak długo aż cały proszek odmoknie i odpadnie.

Jeśli zauważysz białą warstwę na wewnętrznej stronie szuflady na detergent w pralce, prawdopodobnie jest to osad wapienny. Jest to powszechny problem w wielu gospodarstwach domowych ze względu na minerały w twardej wodzie. Na szczęście istnieje kilka sposobów na usunięcie tego nagromadzenia z szuflady na detergent.

jak mieć więcej energii rano? Masz mało energii rano? Pamiętaj o tych trzech zasadach!

Dobrym sposobem na wyczyszczenie szuflady na detergent i zapobieganie gromadzeniu się osadów jest użycie uniwersalnego octu lub soku z cytryny i wyszorowanie powierzchni szczotką lub gąbką. Możesz również użyć kwasku cytrynowego. Kwas w tych płynach pomoże rozpuścić osady mineralne, które powodują gromadzenie się kamienia.

Więcej o: