Jak często zmieniać piżamę i pościel? Wcale nie raz na tydzień! Być może popełniasz ten wielki błąd

Co ile czasu zmieniać pościel i piżamę? To bardzo ważne dla higieny twojego snu. Jeśli zachowasz w tym regularność, znacząco się ona poprawi. Środowisko, w jakim zasypiasz, bardzo na ciebie wpływa. Sprawdź, jak często powinno się zmieniać pościel i piżamę.

Temperatura, miękkość materaca, pościel, czy też piżama mają ogromne znaczenie dla jakości twojego snu. Warto się wysypiać, aby mieć energię na zadania, które napotykasz na co dzień. Zmiana pościeli i piżamy wbrew pozorom również bardzo wpływa na higienę snu. O czym warto pamiętać?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Prasujesz pościel? Wypróbuj krochmal w sprayu

Co ile czasu zmieniać pościel? Nie popełniaj tego błędu

Zmiana pościeli, może mieć ogromne znaczenie dla jakości twojego snu. Warto robić to przynajmniej raz na dwa tygodnie. Niestety wiele osób robi to znacznie rzadziej. Szczególnie zimą, kiedy ciężej jest wysuszyć pościel po praniu. Nie warto jednak z tym zwlekać. Im dłużej nie zmieniasz pościeli, tym więcej czasu rozwijają się na niej roztocza oraz zbierają kurz i inne zanieczyszczenia. Będzie to wpływać bardzo niekorzystnie na jakość twojego snu. Pamiętaj też, że jeśli jesteś chory, pościel należy zmieniać częściej. W trakcie choroby znacznie bardziej się pocisz, co przyczynia się do szybszego zabrudzenia pościeli.

Co ile czasu zmieniać piżamę? To zależy, kiedy wolisz się kąpać

Piżamę powinno się wymieniać regularnie. Nie czekaj, aż się widocznie ubrudzi, czy ją przepocisz. Jednak musisz pamiętać, że w zależności od tego, kiedy wolisz brać prysznic, zasada będzie nieco inna. Osoby, które myją się wieczorem, powinny zmieniać piżamę co najmniej raz w tygodniu. Natomiast te, które wolą kąpać się rano, powinny robić to, co 3 lub 4 dni. Wynika to z tego, że kładąc się spać umytym, znacznie wolniej ubrudzisz piżamę, ponieważ tuż przed snem usunąłeś martwy naskórek i zanieczyszczenia ze skóry. Pamiętaj też, że kiedy jesteś chory, również warto zmieniać częściej piżamę.

Więcej o: