Jak przezimować stokrotkę afrykańską? Zapamiętaj te rady ogrodników, a kwiat znów zachwyci cię wiosną

Jak przezimować stokrotkę afrykańską? Zbliża się zima, były już pierwsze przymrozki i spadł nawet śnieg. To ostatnia chwila, aby pomyśleć o zabezpieczeniu roślin w ogrodzie. Nie trać czasu i sprawdź, jak przezimować stokrotkę afrykańską. To wcale nie jest trudne.

Były już pierwsze opady śniegu, a więc to ostatni moment, aby zaopiekować się roślinami w ogrodzie, zanim nadejdzie zima. Stokrotka afrykańska nie będzie sobie zbyt dobrze radziła z przymrozkiem, dlatego warto pomyśleć o tym, jak ją przezimować. Sprawdź, co musisz zrobić.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Soda oczyszczona ma wiele zastosowań - np. pomoże ci zadbać o rośliny. Sprawdź jak!

Jak przezimować stokrotkę afrykańską? Wykorzystaj ten sposób

Istnieją dwa sposoby, aby przezimować stokrotkę afrykańską. Oto jeden z nich. W okresie pomiędzy wrześniem a październikiem dobrze jest przenieść ją do pomieszczenia o temperaturze około 10 stopni Celsjusza. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to nie nie należy zwlekać ! Warto potrzymać kwiat w pomieszczeniu około dwóch tygodni. Po tym czasie należy odciąć sadzonki z wierzchołków pędów. Otrzymane egzemplarze należy umieścić w torfie zmieszanym z piaskiem i przechowywać je w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej. Tak przygotowane sadzonki, powinny się ukorzenić i być gotowe do posadzenia już w maju. 

Jak odpowietrzyć panele podłogoweJak odpowietrzyć ogrzewanie podłogowe? Zrób to samodzielnie

Jak przezimować stokrotkę afrykańską? Możesz też spróbować tego sposobu

Jeśli nie chcecie odcinać sadzonek, wcale nie musicie tego robić. Na początek przenieście stokrotkę afrykańską do pomieszczenia o temperaturze około 10 stopni Celsjusza. Wcześniej jednak powinno się skrócić gałązki o około 10 cm. W trakcie zimy stokrotka powinna być podlewana tak, aby ziemia była stale wilgotna. W lutym będzie można przesadzić zachowane kwiaty do nowego podłoża. Wtedy też roślina może trafić w trochę cieplejsze miejsce. W maju będzie mogła wrócić już do twojego ogrodu. Sprawdź także, jak przezimować begonie, w naszym poprzednim artykule.

Jak prać buty w pralce?Jak prawidłowo prać buty w pralce? Warto znać te proste triki

Więcej o: