Jak przezimować stokrotkę afrykańską? Zapamiętaj te rady ogrodników, a kwiat znów zachwyci cię wiosną

Jak przezimować stokrotkę afrykańską? Zbliża się zima, były już pierwsze przymrozki i spadł nawet śnieg. To ostatnia chwila, aby pomyśleć o zabezpieczeniu roślin w ogrodzie. Nie trać czasu i sprawdź, jak przezimować stokrotkę afrykańską. To wcale nie jest trudne.

Były już pierwsze opady śniegu, a więc to ostatni moment, aby zaopiekować się roślinami w ogrodzie, zanim nadejdzie zima. Stokrotka afrykańska nie będzie sobie zbyt dobrze radziła z przymrozkiem, dlatego warto pomyśleć o tym, jak ją przezimować. Sprawdź, co musisz zrobić.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Soda oczyszczona ma wiele zastosowań - np. pomoże ci zadbać o rośliny. Sprawdź jak!

Jak przezimować stokrotkę afrykańską? Wykorzystaj ten sposób

Istnieją dwa sposoby, aby przezimować stokrotkę afrykańską. Oto jeden z nich. W okresie pomiędzy wrześniem a październikiem dobrze jest przenieść ją do pomieszczenia o temperaturze około 10 stopni Celsjusza. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to nie nie należy zwlekać ! Warto potrzymać kwiat w pomieszczeniu około dwóch tygodni. Po tym czasie należy odciąć sadzonki z wierzchołków pędów. Otrzymane egzemplarze należy umieścić w torfie zmieszanym z piaskiem i przechowywać je w pomieszczeniu o temperaturze pokojowej. Tak przygotowane sadzonki, powinny się ukorzenić i być gotowe do posadzenia już w maju. 

Jak przezimować stokrotkę afrykańską? Możesz też spróbować tego sposobu

Jeśli nie chcecie odcinać sadzonek, wcale nie musicie tego robić. Na początek przenieście stokrotkę afrykańską do pomieszczenia o temperaturze około 10 stopni Celsjusza. Wcześniej jednak powinno się skrócić gałązki o około 10 cm. W trakcie zimy stokrotka powinna być podlewana tak, aby ziemia była stale wilgotna. W lutym będzie można przesadzić zachowane kwiaty do nowego podłoża. Wtedy też roślina może trafić w trochę cieplejsze miejsce. W maju będzie mogła wrócić już do twojego ogrodu. Sprawdź także, jak przezimować begonie, w naszym poprzednim artykule.

Więcej o: