Te rzeczy warto mieć w bagażniku. Przydadzą się nie tylko zimą! Są niezbędne na bezpieczną podróż

Jak przygotować samochód do zimy i przetrwać tą porę roku? Co warto wozić w samochodzie? Podpowiadamy, czego wszyscy właściciele samochodów potrzebują w bagażniku, by uniknąć niemiłych niespodzianek w czasie jazdy. Sprawdź koniecznie!

W tym roku zima nadeszła dość wcześnie. Większość kierowców zdążyła dokonać wymiany opon na zimowe, bo to podstawa bezpieczeństwa na drodze. Co jeszcze można zrobić, by przetrwać bezpiecznie zimę?

Zobacz wideo Wjechał autem do zbiornika wodnego. Samochód musiała wyciągać straż pożarna

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czego nie może zabraknąć w aucie? Przygotuj samochód do zimy!

Aby zabezpieczyć swój samochód przed zimą, dokładnie umyj, wypoleruj i nawoskuj karoserię. Dzięki temu Twój wóz zyska warstwę ochronną, która niczym zimowa kurtka ochroni go przed solą, mrozem i deszczem.

 Odpowiednie przygotowanie do zimowego sezonu nie musi kosztować fortunę, a z całą pewnością zaoszczędzi nam wielu przykrych niespodzianek. Zakup kilku gadżetów, takich jak skrobaczka czy odmrażacz do zamków, pozwolą cieszyć się jazdą mimo trudnych warunków pogodowych.

Co warto wozić w bagażniku zimą? Sprawdź, czy masz te rzeczy w aucie!

Co jeszcze możesz zrobić, by przygotować Twoje auto do zimy? Te przedmioty włóż koniecznie do bagażnika, będziesz czuł się bezpiecznie i unikniesz przykrych niespodzianek w czasie podróży.

Co powinno się znajdować w bagażniku odpowiedzialnego kierowcy?

  • Skrobaczka do lodu. Zimą na przedniej szybie i szybach gromadzi się lód i śnieg, co utrudnia widoczność z samochodu i prawidłową jazdę. Posiadanie skrobaczki do lodu znacznie przyspieszy drapanie zamarzniętej szyby
  • Szczotka do odśnieżania auta
  • Odmrażacz do zamków. Posiadanie przy sobie odmrażacza znacznie ułatwi otwieranie drzwi
  • Zimowy płyn do spryskiwaczy
  • Łańcuchy na koła
  • Saperka
  • Kable rozruchowe
Więcej o: