Zazwyczaj stosujesz go do twarzy, tym razem wetrzyj w zamszowe buty. W kilka minut będą jak nowe

W łazience znajdziemy kosmetyki, które możemy wykorzystać na wiele różnych sposobów, niekoniecznie oczywistych. Produkty do twarzy, zębów czy włosów świetnie sprawdzą się w codziennych porządkach. Sprawdź, czym możesz wyczyścić zamszowe buty i co możesz zrobić z kremem do golenia.

Wiele produktów ma różne zastosowania, czasem zaskakujące i nieoczywiste. Do takich produktów należą również kosmetyki, których na co dzień używamy do pielęgnacji czy higieny osobistej. Okazuje się, że sprawdzą się również w codziennych porządkach, a nawet czyszczeniu butów.

Więcej podobnych porad przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Płyn do paneli, który zrobisz samodzielnie w domu

Czym wyczyścić zamszowe buty? Domowy sposób o niewalającym efekcie 

Płyn micelarny radzi sobie ze zmywaniem makijażu, oczyszczaniem twarzy i... dbaniem o zamszowe obuwie. Wystarczy, że niewielką ilością kosmetyku zwilżysz wacik lub ściereczkę, a następnie przetrzesz zabrudzone zamszowe buty czy akcesoria. Odzyskają swój kolor i znów staną się czyste.

Wlej płyn do płukania ust do pralki albo przetrzyj nim ramy okienne. Nie pożałujesz

Do produktów o różnorodnych zastosowaniach należy również płyn do płukania jamy ustnej. Możesz go wykorzystać m.in. do czyszczenia pralki. Wlej pół szklanki produktu do dozownika na detergent i uruchom puste urządzenie. Wybierz krótki program. Już po chwili pralka będzie czysta, a brzydki zapach z bębna zniknie. To jednak nie wszystko. Miętowy zapach skutecznie odstrasza owady i pająki. Przetrzyj płynem ramy okienne, a pozbędziesz się niechcianych gości.

Nie masz pod ręką płynu do czyszczenia? Sięgnij po te produkty

Jednym z produktów, który doskonale sprawdzi się jako środek czyszczący, jest... pianka do golenia. Zawiera mydło potasowe, które poradzi sobie z różnymi zabrudzeniami. Możesz przy jej pomocy wyczyścić m.in. ślady podkładu z kołnierza kurtki, plamy atramentu z tapicerki czy zabrudzoną tłuszczem płytę indukcyjną. Żel do golenia pomoże też zadbać o pędzle do makijażu, a nawet szczotkę do włosów. Wystarczy nałożyć porcję produktu, poczekać, aż wniknie w zabrudzenia, a następnie usunąć i wyczyścić resztki wilgotną szmatką lub zmyć wodą. Z kolei lakier do włosów doskonale sprawdzi się jako płyn antystatyczny do mebli. Po spryskaniu nim szafek kurz przestanie być problemem.

Więcej o: