Domowy odmrażacz do szyb samochodowych, który wykonasz raz-dwa! Błyskawicznie pozbędziesz się lodu

Domowy odmrażacz do szyb samochodowych wykonasz dosłownie w kilka chwil, a do jego przygotowania potrzebujesz tylko dwóch produktów. Jak szybko odmrozić szyby? Ten trik pozwoli ci w mgnieniu oka pozbyć się szronu nie tylko z szyb, ale i z lusterek. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się także jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy.

Od kilku dni pogoda daje się we znaki kierowcom. Minusowe temperatury sprawiają, że na szybach pojawia się trudny do usunięcia szron. Na szczęście istnieje prosty sposób, aby się go pozbyć.

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Odmrażacz do szyb samochodowych. Przygotujesz go dosłownie w kilka sekund

Dla wielu kierowców jesienią i zimą jedną z pierwszych czynności w ciągu dnia jest usuwanie szronu z szyb, aby móc bezpiecznie wsiąść w samochód i ruszyć do pracy. Dzięki temu prostemu trikowi ułatwisz sobie odmrażanie szyb. Czego potrzebujesz? Wystarczy woda, najlepsza będzie ta destylowana oraz alkohol izopropylowy 70 procent. Wymieszaj składniki w promocji 1:3 i przelej je do butelki z atomizerem. Następnie spryskaj szyby i poczekaj, aż roztwór zacznie działać i rozpuści zamarznięta wodę.

Jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy? Potrzebujesz tylko kilku produktów

Jeśli nagle skończył ci się płyn do spryskiwaczy, a do najbliższej stacji benzynowej lub sklepu masz kilka kilometrów, nie musisz udawać się na długi zimowy spacer, aby go kupić. Z powodzeniem możesz samodzielnie przygotować zimowy płyn do spryskiwaczy. Czego będziesz potrzebować, aby przygotować roztwór? 

  • Dużą butelkę lub bańkę po zużytym płynie do spryskiwaczy
  • Wodę
  • Alkohol izopropylowy 70 procent
  • Płyn do mycia naczyń
  • Ocet

Do przygotowania płynu najlepsza będzie woda destylowana, jednak jeśli jej nie masz, możesz przefiltrować zwykłą wodę, dzięki temu zmniejszysz w niej ilość kamienia. Wlej ją do bański, a następnie dodaj szklankę alkoholu, 100 mililitrów octu oraz łyżeczkę płynu do mycia naczyń. Następnie wymieszaj całość i wlej do wlewu. 

Więcej o: