Domowy sposób na opryszczkę sprawi, że zniknie w jedną noc! Tego produktu używasz codziennie

Domowe sposoby na opryszczkę. Przypadłość jest bardzo nieprzyjemna, nic więc dziwnego, że wiele osób szuka szybkich sposobów, aby zniknęła. Na szczęście istnieje świetny domowy trik. Potrzebny produkt masz w łazience i używasz go codziennie.

Opryszczka to bardzo nieprzyjemna przypadłość. Łatwo się nią zarazić, ponieważ jest to infekcja wirusowa. Niestety ciężko jest się jej pozbyć. Nie dość, że ma niezbyt estetyczny wygląd, to w dodatku często jest dość bolesna. Na szczęście istnieje domowy sposób na walkę z problemem. Sprawdź jak to zrobić.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wirus opryszczki w trakcie ciąży bywa bardzo niebezpieczny. Jak postępować i jak wygląda leczenie?

Domowe sposoby na opryszczkę. Wykorzystaj melisę lub olejek z drzewa herbacianego

Jednym ze świetnych sposobów na opryszczkę, jest wykorzystanie naparów ziołowych. Melisa, rumianek, czy szałwia, powinny pomóc z problemem. Zaparz dobrze zioła, instrukcję często będziesz mieć napisaną na opakowaniu. Następnie nasącz wacik w naparze i wykonaj okład na opryszczkę. Powinno to zmniejszyć obrzęk. Dodatkowo możesz także wykorzystać olejek z drzewa herbacianego. Przyspieszy on proces gojenia. Dodaj kilka kropel do neutralnego kremu i posmaruj zakażone miejsce. 

Domowe sposoby na opryszczkę. Spróbuj pasty do zębów!

Jeżeli opryszczka, jest w tak zwanej fazie "mokrych bąbli", możesz użyć pasty do zębów, aby przyspieszyć proces jej wysychania. Posmaruj niewielką ilością pasty zakażone miejsce i pozostaw na noc. Rano problem powinien być mniejszy.  

Bukarki - zdjęcie ilustracyjne Jak zrobić zakwas z buraków? To łatwiejsze niż myślisz

Domowe sposoby na opryszczkę. Sięgnij po cebulę i czosnek

Jedną z bardziej skutecznych metod na opryszczkę, jest użycie cebuli i czosnku. Przyspieszą one gojenie i zmniejszą obrzęk. Przekrój warzywa i przyłóż do zakażonego miejsca. Opryszczka powinna się zmniejszyć oraz mniej boleć lub swędzieć. Możesz także użyć miodu. Wsmaruj słodką maź w miejsce objęte problemem. Ograniczy to rozprzestrzenianie się opryszczki oraz złagodzi nieprzyjemne dolegliwości. 

Pamiętaj, że są to jedynie porady, a każdy organizm może reagować inaczej. Zanim zastosujesz jeden z domowych sposobów, warto omówić to wcześniej ze specjalistą.

Gdzie trzymać pieniądze w domu? Wyższe emerytury i renty 2023. Ci seniorzy otrzymają najwięcej

Więcej o: