Jak usunąć plamy z buraków? W święta te rady mogą ci się bardzo przydać

Jak usunąć plamy z buraków? To może być poważny problem w trakcie świąt. Wiele osób na wigilijnym stole będzie mieć barszcz z buraków. Łatwo jest ubrudzić tym warzywem wszelkie tkaniny a szczególnie obrusy i serwety. Istnieje jednak szybki sposób na pozbycie się problemu.

Wiele osób na świątecznym stole znajdzie barszcz z buraków. Niestety w odświętnym stroju, łatwo się nim ubrudzić, a plamy z tego warzywa nie schodzą zbyt łatwo. Mamy jednak na to sposoby. Wbrew pozorom, nie będą one wcale trudne. Sprawdź nasze sprawdzone metody.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

O czym należy pamiętać, kiedy chcesz usunąć plamy z buraków? Trzymaj się tych zasad

Zanim przystąpisz do usuwania plamy domowymi sposobami, pamiętaj o tych zasadach. Pomogą ci one trwale usunąć plamy, nawet z białej części garderoby. 

  • Działaj szybko! Im dłużej będziesz zwlekać, tym trudniej będzie usunąć plamę,
  • Pamiętaj, aby nie rozcierać zanieczyszczeń,
  • Zanim przystąpisz do bardziej zaawansowanych sposobów, spróbuj usunąć zabrudzenia zwilżonym ręcznikiem papierowym.

Jak usunąć plamy z buraków? Wykorzystaj wrzątek

Usuwanie plam ze wszelkich czerwonych owoców i warzyw nie należy do najprostszych. Barwnik w tym kolorze, ciężko jest usunąć. Z pomocą przyjdzie ci zwykły wrzątek. Zagotuj wodę, a kiedy będzie gotowa, zalej plamę. Pamiętaj, aby zrobić to możliwie jak najszybciej, aby sok z buraka nie zdążył dobrze wsiąknąć w materiał. Jeśli nie masz możliwości na natychmiastową reakcję, poczekaj, aż plama zaschnie i przed praniem spróbuj zalać ją octem. Powinno to skutecznie pomoc z trudnym zabrudzeniem.

Jak usunąć plamy z buraków? Użyj białego chleba

Innym prostym sposobem, aby usunąć plamy z buraków, jest użycie białego chleba. Zamocz kromkę w letniej wodzie, a następnie połóż ją na zabrudzonym miejscu. Chleb powinien wchłonąć buraczany barwnik. Po tym zabiegu włóż po prostu zabrudzony materiał do pralki. Możesz dodatkowo zastosować ocet, dla pewności, aby pozbyć się plamy. 

Więcej o: