Jak wysuszyć mokre buty raz-dwa? Te sprawdzone sposoby przydadzą się nie tylko jesienią i zimą

Wiele osób zastanawia się, jak suszyć buty zimą. Odpowiedź brzmi: istnieje wiele sposobów, aby to zrobić, a niektóre z nich są bardziej praktyczne niż inne. Suszenie mokrych butów zimą może być wyzwaniem. Musisz więc poznać sposoby, aby zrobić to szybko i skutecznie.

Ważne jest, aby nie nosić mokrych lub nawet wilgotnych butów, dopóki nie wyschną całkowicie. Mokre buty można suszyć na wiele sposobów. Możesz użyć grzejnika, wystawić je na zewnątrz lub użyć piekarnika.

Zobacz wideo Sneakersy - najlepszy sposób na przełamanie eleganckiej stylizacji?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej www.Gazeta.pl

Jak wysuszyć buty? Ile butów, tyle metod. Podpowiadamy najlepszą!

Ciekawą opcją jest zakup specjalnej elektrycznej suszarki do butów, jednak może to być kosztowne w zakupie i obsłudze. Co więc zrobić, by szybko i skutecznie wysuszyć swoje mokre obuwie w zimie?

Zima stulecia Tak wyglądała zima stulecia! Kataklizm, który przeszedł do historii

Jeśli posiadasz suszarkę do włosów, wytrzyj buty do sucha ręcznikiem i susz na średniej mocy urządzenia. Uważaj jednak na szwy i miejsca klejenia - nieostrożność może spowodować zniszczenie obuwia. Wieszanie mokrych butów w pobliżu grzejnika może nie być dobrym pomysłem. Ulubione kozaczki lub botki mogą się skurczyć, lub zdeformować.

Podpowiadamy, jak wysuszyć buty wykonane z delikatnych materiałów. To działa!

Jeśli Twoje buty są wykonane z delikatnych materiałów, a są mokre i wymagają wysuszenia, ta wskazówka jest dla Ciebie. Połóż je na ręczniku, a następnie usuń wodę ścierką z mikrofibry lub ręcznikiem. Niestety w tym przypadku musisz uzbroić się w cierpliwość. Żeby nieco przyspieszyć ten proces, możesz włożyć do nich papier lub ryż. Dodatkowo można przyłożyć ręczniki papierowe i regularnie je wymieniać.

Cud natury. Gdzie kryje się najbardziej romantyczne jezioro w Polsce Cud natury. Gdzie kryje się najbardziej romantyczne jezioro w Polsce

Suszenie mokrych butów ze skóry naturalnej jest nieco bardziej skomplikowanym procesem. Skóra naturalna niestety szybko się odkształca i trzeba na to bardzo uważać. Do takich butów powinno się wiec włożyć prawidła.

Doskonałym rozwiązaniem na różne rodzaje przemoczonych butów jest także żwirek dla kotów. Włóż go do skarpetki i umieść w bucie. Na pewno przyspieszy proces suszenia i zniweluje dodatkowo smród z butów.

Więcej o: