Wcale nie kawa! Wystarczy jedna szklanka tego napoju rano, a organizm ci podziękuje

Zacznij dzień od tego napoju, a będziesz mieć energię na cały dzień! Nie tylko kawa, może przynieść takie efekty. To bardzo zdrowy napój, który może mieć korzystny wpływ na twój organizm. Podpowiadamy, co warto pić tuż po przebudzeniu.

Poranki bywają ciężkie. Wiele osób czuje się zmęczonych przez wczesne wstawanie. Najczęściej sięgają one po kawę. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyny napój, który może pomóc się rozbudzić. Sprawdź, co jeszcze warto wypić rano, aby mieć energię na cały dzień. To o wiele zdrowsze propozycje.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jesteś odwodniony? Zrób sobie domowy izotonik!

Nie tylko kawa! Zacznij dzień od zielonej herbaty

Nie tylko kawa, może ci pomóc stanąć na nogi rano. Choć działanie kofeiny jest wszystkim dobrze znane, to teina zawarta w zielonej herbacie potrafi być równie skuteczna. Warto jednak zwrócić uwagę na rodzaj. Najwięcej teiny możesz znaleźć w matchy. Ten rodzaj, możesz pić nawet z mlekiem. Jeśli jednak wolisz zwykłą herbatę, wybierz tą liściastą. Będzie ona znacznie lepsza niż ta, którą możesz kupić w sklepach spożywczych. Najsłabiej zadziała właśnie napar, który możesz kupić w torebkach. Warto wybrać się do specjalistycznych sklepów z herbatą, gdzie sprzedawca pomoże również z doborem odpowiedniego smaku zielonej herbaty.

Jeśli nie kawa, to może... woda. Spróbuj wody z cytryną

Dobre nawodnienie to podstawa dobrego samopoczucia. Świetnie pomoże tutaj woda z cytryną. To najprostszy napój, który możesz zrobić rano. Woda z cytryną doskonale nawodni organizm i doda energii na cały dzień. Pamiętaj jednak, że lepiej jest wlać sok z cytryny do szklanki. Jeśli jednak wolisz wrzucić do niej plaster napoju, najpierw dokładnie umyj owoc, aby pozbyć się z niego wszelkich zanieczyszczeń. Jeśli nie lubisz cytrusów. Możesz zastąpić cytrynę miętą lub imbirem. Sprawdź także, jak zrobić napar z imbiru, w naszym poprzednim artykule.

Więcej o: