Czym wyczyścić srebro? Weź złotówkę i idź do sklepu! Ten produkt w mig usunie zabrudzenia

Jak wyczyścić srebro i co najważniejsze - czym wyczyścić srebro. Te dwa pytania regularnie mogą zadawać osoby, które posiadają srebrną biżuterię, czy zastawę. Z biegiem lat może ciemnieć, a im dłużej nic z tym nie robimy, tym może być trudniej usunąć zabrudzenia. Jak wyczyścić srebro domowym sposobem?

Srebrna biżuteria, czy sztućce ciemnieją zazwyczaj wcale nie przez to, że są źle noszone, czy przechowywane. Właściciele produktów z tego kruszcu nie muszą się obwiniać, bowiem ciemnienie srebra to proces całkowicie naturalny i wynika z jego właściwości chemicznych. Mają na to bezpośredni wpływ związki siarki występujące w powietrzu, wchodzą one w reakcje ze srebrem tworząc ciemny osad na powierzchni biżuterii. Wiemy, jak szybko i tanio się go pozbyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Jak czyścić srebro? Dowiedz się, jak w bezpieczny sposób zadbać o te przedmioty

Srebro należy czyścić delikatnie, najlepiej używając szmatki, lub miękkiej szczoteczki do zębów. Używanie druciaka, czy twardej szczotki do dłoni może je porysować, lub uszkodzić w inny sposób. Srebro często jest dosyć miękkie, tak bywa w przypadku np. łańcuszków, czy kolczyków. Warto zatem zanurzyć je w niżej wspomnianym roztworze, zamiast szorować, używając silnych detergentów. 

Czym wyczyścić srebro w domu? Te dwa sposoby są niezawodne!

Proponujemy dwa sposoby na doczyszczenie srebra. Zdaniem wielu, są niezawodne i sprawią, że biżuteria, czy sztućce będą wyglądały, jak nowe! Pierwszy trik to roztwór z użyciem sody. Paczka tego kuchennego produktu kosztuje około złotówki. Wystarczy, że rozpuścisz ją w wodzie i dodasz łyżeczkę octu. Jak zrobić to krok po kroku?

  • Do miseczki wlej gorącą wodę i łyżkę octu.
  • Dodaj łyżeczkę sody i zamieszaj.
  • Srebro pozostaw w roztworze na 30 minut.
  • Po wyjęciu srebra z miski delikatnie osusz je flanelową ściereczką.

Gotowe!

Drugi sposób to pozostawienie srebra na około 15 minut w napoju typu cola. Tego rodzaju popularny napój świetnie radzi sobie z korozją, czy zabrudzeniami rozmaitych kruszców. Dokładnie po tym obmyj srebro, aby się nie lepiło. Powinno błyskawicznie odzyskać dawny blask.

Więcej o: