Nie wylewaj go do zlewu, tylko podlej tuje! Domowy nawóz sprawi, że będą rosły jak szalone

Podlej tym tuje, a będą bujnie rosnąć. Efekt naprawdę cię zaskoczy. Nawozy, są bardzo potrzebne w uprawie roślin. Tuje nie są wyjątkiem. Jeśli przygotujesz ten prosty nawóz, roślina ci podziękuje i będzie pięknie się rozwijać. Wystarczy, że przestaniesz wyrzucać ten jeden produkt.

Nawożenie roślin jest potrzebne, aby pomóc im w odpowiednim rozwoju. Nie trzeba jednak wydawać pieniędzy na specjalistyczne środki, które często są bardzo drogie i niezbyt wydajne. Wystarczy, że przestaniesz wyrzucać te jedną rzecz, a tuje dostaną najlepszy nawóz. Sprawdź, o czym mowa i jak go przygotować.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak podlewać tuje, aby bujnie rosły? Pamiętaj o tych zasadach

W zależności od pory roku tuje będą potrzebować innych makroelementów. Kiedy panują cieplejsze temperatury, tuja będzie potrzebować zupełnie innych składników w nawozie, niż na przykład w trakcie zimy. Latem, będą one potrzebować magnezu i azotu. Pozbawione tych makroelementów, rośliny będą żółknąć i powoli obumierać. Natomiast zimą, tuje będą znacznie bardziej potrzebować fosforu oraz potasu. Te składniki, zapewnią roślinie odpowiednią ochronę przed mrozem. Używaj więc kompostu oraz nawozów organicznych, a tuje bezpiecznie przetrwają chłodniejsze dni. 

Podlej tym tuje, a będą bujnie rosnąć. Nie wyrzucaj tych resztek z obiadu

Choć może cię to zdziwić, to najlepszym nawozem dla tui, mogą okazać się resztki z obiadu, a konkretnie woda po warzywach. Zwykle pewnie wszystko wylewasz, jednak jeśli u ciebie w ogrodzie rosną te rośliny, warto zachować wywar. Dzięki składnikom w jarzynach tuje zyskają wiele potrzebnych makroelementów. W dodatku zaoszczędzisz na zużyciu wody. Nie wlewaj jednak wody po warzywach, która była solona lub jakkolwiek inaczej doprawiana. Przyprawy nie będą korzystnie wpływać na rozwój roślin. 

Więcej o: