Nie wylewaj go do zlewu, tylko podlej tuje! Domowy nawóz sprawi, że będą rosły jak szalone

Podlej tym tuje, a będą bujnie rosnąć. Efekt naprawdę cię zaskoczy. Nawozy, są bardzo potrzebne w uprawie roślin. Tuje nie są wyjątkiem. Jeśli przygotujesz ten prosty nawóz, roślina ci podziękuje i będzie pięknie się rozwijać. Wystarczy, że przestaniesz wyrzucać ten jeden produkt.

Nawożenie roślin jest potrzebne, aby pomóc im w odpowiednim rozwoju. Nie trzeba jednak wydawać pieniędzy na specjalistyczne środki, które często są bardzo drogie i niezbyt wydajne. Wystarczy, że przestaniesz wyrzucać te jedną rzecz, a tuje dostaną najlepszy nawóz. Sprawdź, o czym mowa i jak go przygotować.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak podlewać tuje, aby bujnie rosły? Pamiętaj o tych zasadach

W zależności od pory roku tuje będą potrzebować innych makroelementów. Kiedy panują cieplejsze temperatury, tuja będzie potrzebować zupełnie innych składników w nawozie, niż na przykład w trakcie zimy. Latem, będą one potrzebować magnezu i azotu. Pozbawione tych makroelementów, rośliny będą żółknąć i powoli obumierać. Natomiast zimą, tuje będą znacznie bardziej potrzebować fosforu oraz potasu. Te składniki, zapewnią roślinie odpowiednią ochronę przed mrozem. Używaj więc kompostu oraz nawozów organicznych, a tuje bezpiecznie przetrwają chłodniejsze dni. 

Wkładanie prania do suszarki automatycznej Co zrobić, żeby suszarka na pranie nie śmierdziała? Pamiętaj o tym

Podlej tym tuje, a będą bujnie rosnąć. Nie wyrzucaj tych resztek z obiadu

Choć może cię to zdziwić, to najlepszym nawozem dla tui, mogą okazać się resztki z obiadu, a konkretnie woda po warzywach. Zwykle pewnie wszystko wylewasz, jednak jeśli u ciebie w ogrodzie rosną te rośliny, warto zachować wywar. Dzięki składnikom w jarzynach tuje zyskają wiele potrzebnych makroelementów. W dodatku zaoszczędzisz na zużyciu wody. Nie wlewaj jednak wody po warzywach, która była solona lub jakkolwiek inaczej doprawiana. Przyprawy nie będą korzystnie wpływać na rozwój roślin. 

Mandarynki Które mandarynki są słodkie? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę

Więcej o: