Pokrój cytrynę, posyp i zostaw na blacie. Ten genialny trik rozwiąże uporczywy problem

Weź cytrynę, pokrój w ćwiartki, posyp przyprawą i pozostaw na blacie. Ten z pozoru banalny trik sprawdzi się w każdym domu! Błyskawicznie rozwiąże popularny problem, a efekty na pewno cię zaskoczą.

Większość osób zna zastosowanie cytryny w kuchni. Dodajemy ją do herbaty, czy wody lub do ciasta. Niewiele ludzi zdaje sobie jednak sprawę z wielu innych właściwości cytryny, które z powodzeniem sprawdzą się też w "poza kuchennym" życiu. Sprawdź, jak inaczej można wykorzystać owoc i dlaczego od dzisiaj będziesz chętnie dodawać do niego sól.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zapach cytryny łagodzi u niektórych ból głowy

Jakie właściwości ma posolona cytryna? Koniecznie tego wypróbuj

Cytryna i sól to niezbyt oczywiste zestawienie. Okazuje się jednak, że ich połączenie może stanowić wspaniały odświeżacz powietrza. Pokrój cytrynę na 4 części. Następnie połóż wszystko na małym talerzyku i delikatnie zgnieć każdą cząstkę. W kolejnym kroku posyp cytrynę obficie solą kuchenną. Wystaw przygotowany owoc na blat. Cytrus wspomagany przyprawą pochłonie nieprzyjemne zapachy i odświeży powietrze w pomieszczeniu, które tego potrzebuje. 

Solona cytryna ma też  inne zastosowanie. Zadziała relaksująco

Zapach cytrusów, który podbije sól kuchenna, może mieć także działanie relaksujące. Przygotuj cytrynę dokładnie w ten sam sposób, jednak zrób to wieczorem. Połóż talerzyk z owocem przy łóżku, a dzięki temu znacznie szybciej zaśniesz. Twój sen będzie także głębszy i bardziej kojący. Jeśli masz problemy z odpoczynkiem, skorzystaj z tego sposobu.

Cytryna ma również właściwości odkażające. Zrób z niej ekologiczny środek

Cytryna może zadziałać również dezynfekująco. Wystarczy, że wyciśniesz trochę soku i wyczyścisz nim łazienkę oraz kuchnię. Warto przemyć wszystko następnie wodą, aby powierzchnie były lepkie. Zanim jednak to zrobisz, pozostaw sok na pół godziny. Dzięki temu cytrus będzie miał czas, aby odpowiednio zadziałać na czyszczone powierzchnie.

Więcej o: