Zamiast ją pić, rozsmaruj na głowie. Możesz odzyskać młody wygląd i zaoszczędzić nawet 100 złotych

Domowy zabieg na włosy, który pomoże ci odzyskać młody wygląd? Nie musisz wydawać pieniędzy na specjalistyczne produkty. Sposób na siwe włosy często jest bardzo kosztowny, a preparaty do tego stworzone mogą kosztować nawet 100 złotych. Oferujemy tańszą opcję z użyciem produktu, który prawdopodobnie masz już w domu! To bardzo proste.

Siwe włosy to naturalny objaw starzenia. Zdarza się, że białe i szare pasma postarzają optycznie, dlatego wiele osób szybko chce pozbyć się tego problemu. Najważniejsze to zacząć działanie zawczasu. Sprawdź, co zrobić, aby spowolnić siwienie i jakie domowe sposoby, mogą ci pomóc, kiedy już się pojawią.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jak uniknąć siwych włosów i spowolnić proces siwienia? 

Siwiejące włosy są efektem naturalnych procesów starzenia. Możesz jednak spróbować opóźnić ten proces, suplementując odpowiednie witaminy. Mają one ogromny wpływ na twój kolor włosów. Staraj się jeść więcej borówek. W ich składzie znajdują się witaminy, które opóźnią siwienie. Dodatkowo rozważ suplementację melaniny oraz biotyny. To właśnie one pomagają zachować naturalny kolor włosów. Na produkcję melatoniny bezpośredni wpływ ma witamina B12, dlatego ją również możesz suplementować. Warto skorzystać jednak z pomocy lekarza lub dietetyka. Pomogą oni sprawdzić, czy siwienie nie może być wywołane inną przyczyną, a także dobiorą odpowiednie suplementy i dietę.

czyszczenie srebra Jak czyścić srebro? Weź złotówkę, idź do sklepu! Będzie lśniło jak nowe

Domowy sposób na siwe włosy. Jest tani i bardzo skuteczny! 

Jeśli siwe włosy już się u ciebie pojawiły, a nie chcesz umawiać kosztownej wizyty u fryzjera, spróbuj wykorzystać kawę. Do przyciemnienia pasm, będziesz potrzebować, aby była ona zmielona. Będziesz przygotowywać z niej specjalną maskę na włosy, która skutecznie powinna poradzić sobie z siwizną. 

  • Zalej 8 łyżeczek mielonej kawy 100 ml gorącej wody,
  • Przykryj następnie szczelnie miksturę grubą szmatką i odczekaj 10 minut, 
  • Po tym czasie nałóż substancję na siwe pasma,
  • Pozostaw wszystko na około pół godziny,
  • Na koniec dokładnie umyj dokładnie głowę swoim szamponem, którego codziennie używasz.

Dzięki temu zabiegowi, twoje siwe włosy powinny ściemnieć. Zabieg możesz powtarzać podczas każdego mycia lub rzadziej, w zależności od twoich potrzeb. 

Jak wyczyścić materac? Jak wyczyścić materac? Spryskaj go tą miksturą, a brud i bakterie znikną

Więcej o: