Znalezione też kradzione. 40-latka została ukarana za zachowanie przy bankomacie

Mieszkanka województw wielkopolskiego próbowała wypłacić pieniądze z bankomatu, jednak maszyn nie wypłaciła jej gotówki od razu. Kobieta odeszła od urządzenia, później okazało się, że pieniądze zostały wypłacone w momencie, gdy stała przy nim już inna osoba.

Do zdarzenia doszło w Trzemesznie w powiecie gnieźnieńskim w województwie wielkopolskim 19 października 2022 roku. Tego dnia jedna z mieszkanek Trzemeszna chciała wypłacić gotówkę z bankomatu.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Toruń. Wędkarz przywłaszczył sobie kartę bankomatową, a potem robił zakupy na stacji benzynowej

Bankomat nie wydał pieniędzy od razu. Później wzięła je inna osoba

Kobieta najpierw włożyła kartę, wpisała PIN, podała kwotę wypłaty, a następnie wyciągnęła kartę, niestety urządzenie nie wypłaciło pieniędzy od razu i postanowiła odejść. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie podkreślili w komunikacie, że w takiej sytuacji kobieta miała możliwość poinformować o zaistniałym zdarzeniu pracowników banku, złożyć reklamację w placówce lub skontaktować się z infolinią. Okazało się, że po jakimś czasie bankomat wypłacił pieniądze klientki, jednak wówczas przy maszynie stała już inna osoba. Była nią 40-letnia kobieta, która zabrała pieniądze.  

Kiedy zaczyna się adwent 2022? - zdjęcie ilustracyjne Kiedy zaczyna się adwent 2022 i czym jest adwent? Wyjaśniamy

Gnieźnieńska policja ukarała 40-latkę mandatem. Kobieta musiała zwrócić przywłaszczoną gotówkę

"Chwila roztargnienia może zdarzyć się każdemu, ale jeśli zostawiliśmy gotówkę w bankomacie, to niekoniecznie musimy pogodzić się ze stratą pieniędzy. I tak zrobiła poszkodowana. Udała się do Komisariatu Policji w Trzemesznie i złożyła zawiadomienie o przywłaszczeniu 100-złotowego banknotu" - wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policjantom udało się zabezpieczyć kamery monitoringu i na podstawie zgromadzonego materiału ustalili, kto przywłaszczył 100 złotych. Mundurowi ukarali 40-latkę mandatem w wysokości 500 złotych, kobieta musiała także zwrócić przywłaszczone pieniądze

Czterodniowy tydzień pracy - zdjęcie ilustracyjne Będzie czterodniowy tydzień pracy? Projekt ustawy trafił do Sejmu

Więcej o: