Wiemy doskonale, że ewolucja miała miejsce. Do bezpośrednich dowodów należą dane paleontologiczne, m.in. świadectwa kopalne, takie jak skamieniałości i odciski skalne organizmów, ale też żywe skamieniałości oraz wnioski z bezpośrednich obserwacji zmian ewolucyjnych. Dowody na ewolucje możemy zaobserwować również na własnym ciele. Ten mięsień również o tym świadczy.
Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl
Dowodów na ewolucję można szukać w rozmieszczeniu organizmów na świecie, składnikach chemicznych, kodach genetycznych, ale i w tym, jak wygląda człowiek. Niemal każdy z nas posiada takie elementy, które już teraz możemy uznać za niepotrzebne. Co warto wiedzieć, na poprzednich etapach ewolucji były nam niezbędne. Co do nich zaliczamy?
Istotny jest też jeszcze jeden mięsień, który 15 proc. osób nadal zachowało.
Dowód na to, że lemur był naszym przodkiem, jak podaje national geographic, to specyficzny mięsień na ręku. Mieści się po zewnętrznej stronie nadgarstka, przy miękkiej części dłoni. Jest charakterystyczny przede wszystkim u małp, poruszających się na czterech łapach. Oznacza to, że mięsień był nam potrzebny jeszcze zanim zaczęliśmy w pełni poruszać się na dwóch kończynach. Dziś jest tylko pozostałością po ewolucji - podobnie jak mięśnie uszu czy kość ogonowa. Badania mówią, że już 15 proc. osób go nie posiada.
ślady po ewolucji/gazeta.pl gazeta.pl