Jak szybko obrać ziemniaka? TikTokerka robi to w sekundę! Zdradziła niezawodny trik

TikTokerka zapewnia, że dzięki jej patentowi obierzesz ziemniaka w sekundę. Wiele osób nie lubi podawać tego warzywa, ze względu na frustrującą i żmudną konieczność obierania. Wideo bije rekordy popularności i przekonuje, że wbrew pozorom to bardzo proste!

Obieranie ziemniaków nie jest przyjemną czynnością. Wiele osób rezygnuje nawet z dodawania tego warzywa do obiadu, ze względu na dość frustrujący sposób przygotowania. Z pomocą przyszła Tiktokerka @itsnicolejaques. Obranie ziemniaka zajęło jej zaledwie chwilę. Jak tego dokonała?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ziemniaki nie tuczą! Wręcz pomagają w przemianie materii

Jak obrać ziemniaka? Najpopularniejszy sposób jest banalny. Warto mieć to w domu

Obieranie ziemniaków nożem często jest frustrujące. Nowicjusze często obierają bulwy zbyt grubo i zajmuje im to bardzo dużo czasu. Z pomocą przyjdzie obieraczka. Stanowi ona wspaniałe ułatwienie w przygotowaniu ziemniaków do ugotowania. Nie jest to również drogie narzędzie, a w dodatku znajdziesz je w większości sklepów. Pamiętaj także, że jeśli kupujesz młode ziemniaki, to w ogóle nie trzeba ich obierać. Mają one cienką skórkę i nie wymagają tego typu obróbki. Zawsze jednak umyj dokładnie ziemniaki, zanim włożysz je do wody. 

siwe włosy Niezawodny sposób na siwe włosy. Zamiast ją pić, rozsmaruj na głowie

Obierzesz ziemniaka w sekundę! Tiktokerka radzi jak w szybki sposób obrać ziemniaki

Jeśli obieranie ziemniaków cię frustruję, z pomocą przychodzi tiktokerka @itsnicolejaques. Zrezygnowała ona z obierania przed gotowaniem. Przed wrzuceniem warzywa do garnka, delikatnie nacina tylko skórkę dookoła bulwy, mniej więcej w środku jej długości. Pamiętaj jednak, aby bardzo dokładnie umyć ziemniaka, zanim to zrobisz. Możesz go nawet wyszorować szczoteczką. Po ugotowaniu odczekaj, aż trochę ostygnie i chwyć ziemniaka za obydwa jego czubki, a następnie delikatnie zsuń skórkę. Dzięki temu obierzesz ziemniaka zaledwie w sekundę i będzie on gotowy do jedzenia. 

Domowy odmrażacz do szyb - zdjęcie ilustracyjne Domowy odmrażacz do szyb. Pozbędziesz się lodu w kilka sekund

Więcej o: