Te zamiany dla kierowców wejdą w życie już za chwilę! Lepiej je poznaj, żeby uniknąć mandatu

Od 5 grudnia wchodzą w życie zmiany dla kierowców. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało, że w nadchodzącym miesiącu wejdą zmiany dotyczące warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych. Jak to wygląda w praktyce i na co uważać?

Już od 5 grudnia wejdą zmiany dla niektórych znaków drogowych. Mają być one bardziej czytelne, co ma się przełożyć bezpośrednio na bezpieczeństwo. Od nowego miesiąca, kierowcy mogą spodziewać się innych znaków, które mają być przejrzyste i czytelne. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zielona strzałka jak STOP. Kierowcy źle z niej korzystają

Zmiany dla kierowców 2022. Oznakowanie postoju taksówek 

Ministerstwo Infrastruktury od 5 grudnia wprowadzi zmiany między innymi w oznakowaniu postoju dla taksówek. Wynika to z konieczności uporządkowania aktualnych znaków i dostosowania ich do nowych przepisów ruchu drogowego. Jak podaje Interia.pl, ograniczone zostanie stosowanie znaku D-20, który mówi o "końcu postoju taksówek". Od 5 grudnia długość postoju dla taksówek będzie oznaczał znak D-19, czyli "postój taksówek".

Zmiany w oznaczeniach ograniczeń prędkości od 5 grudnia 2022

Zmiany będą dotyczyły także znaków określających ograniczenia prędkości jazdy. Znak D-39, doczeka się zmian wizualnych. Na autostradach, drogach ekspresowych i obszarach zabudowanych, pojawią się nowe oznaczenia o poprawionej grafice. Zmiany wynikają z wprowadzenia nowych limitów prędkości z 1 czerwca. Od teraz wszystkie znaki oznaczające limity prędkości będą miały poprawiony wygląd, co ma wpłynąć na ich czytelność i bezpieczeństwo jazdy.

Zmiany nie tylko dla kierowców. Turyści również skorzystają ze zmian

Turyści również skorzystają z wprowadzanych zmian. Będzie znacznie łatwiej trafić do atrakcji turystycznych. Jeśli będzie ona znajdować się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, na znaku będzie zamieszczona na ten temat informacja.

Więcej o: