Wlej to zamiast płynu do prania, a problem z brudną pralką zniknie

Korzystając z pralki, jesteśmy skazani na jej regularną konwersację. Urządzenie to opiera się na ciągłym działaniu wody, więc pojawianie się w niej zanieczyszczeń oraz pleśni jest zupełnie normalne.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W momencie, gdy po zakończonym praniu zauważymy, że ubrania są pokryte dziwnym osadem, lub posiadają nieprzyjemny zapach, jest to bezpośrednia oznaka zaniedbania czystości naszej pralki. Przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy sprawdzać jej ogólny stan, przeglądając filtry oraz szuflady na płyny, w których też zbiera się największa ilość brudu.

Gdy nasza pralka jest w dużym stopniu zaniedbana, a jej zakamarki pokryte są pleśnią, w grę muszą wejść specjalne środki. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na płyny antybakteryjne i przeciwgrzybicze, wykorzystać możemy produkty, które posiadamy w domu. Na wszelki brud tego typu bardzo dobrze znany jest ocet oraz kwasek cytrynowy. Roztwór przygotowujemy, mieszając ze sobą oba produkty w szklance, w proporcji 3/4 octu, oraz 1/4 kwasku. Gotowym płynem nasączamy gąbkę, i przystępujemy do szorowania brudnych elementów pralki. Do trudniej dostępnych miejsc wykorzystać możemy starą szczoteczkę do zębów.

Ocet zamiast płynu do prania

Sam ocet możemy wykorzystać również do wyczyszczenia bębna. Robimy to w prosty sposób, wlewając do pojemnika na płyn 3/4 szklanki produktu, oraz nastawiając program prania na 90 stopni. Po tej czynności możemy nastawić jeszcze jeden program z samym proszkiem do prania, aby pozbyć się niemiłego zapachu octu.

Jeśli nie chcemy, aby konserwacja naszej pralki była torturą, przy której będziemy tracić dużo czasu, zwracajmy szczególną uwagę na jej estetykę. Przetarcie szuflad na płyny czy zakamarków przy bębnie po każdym praniu nie zajmie dużo, a spowoduje, że nie będziemy musieli użerać się z pleśnią i większym brudem. Warto również raz na jakiś czas ustawić program z kapsułką do zmywarki lub z litrem octu. Dzięki temu bęben będzie świeży i zniknie ryzyko pojawienia się kamienia.

Więcej o: