Umyj lodówkę, a potem włóż kubek do zamrażarki. Banalna czynność uratuje twoje zdrowie

Po umyciu lodówki warto włożyć kubek z wodą do zamrażarki. To może mieć kluczowy wpływ na nasze zdrowie! Sprawdź, jak możesz uchronić się przed poważnym błędem.

Wszyscy muszą czasem rozmrozić zamrażalnik i umyć lodówkę. Po tym zabiegu warto włożyć do zamrażarki kubek z wodą. Dzięki temu dowiesz się, co się dzieje w twoim domu pod twoją nieobecność. Sprawdź, dlaczego warto zastosować ten trik

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak przechowywać warzywa? Sprawdź, co możesz robić źle

Po umyciu lodówki warto włożyć kubek z wodą do zamrażarki

Warto włożyć do czystego zamrażalnika kubek z wodą, aby dowiedzieć się, czy były przerwy w dostawie prądu podczas twojej nieobecności w domu. Niestety coraz częściej zdarzają się awarie. Prądu może brakować nawet kilka godzin, a ty nie będziesz zdawać sobie z tego sprawy. W ciągu tego czasu, jedzenie, które trzymasz w zamrażarce, może się rozmrozić. Nie będzie to korzystne, ponieważ straci ono wszelkie walory smakowe. Co więcej, może być to także niebezpieczne, po zjedzeniu ponownie zamrożonego jedzenia, może wywołać nawet zatrucie pokarmowe. 

Włóż kubek z wodą do zamrażarki i sprawdź, czy była awaria prądu

Jeśli chcesz sprawdzić, czy podczas twojej nieobecności była awaria prądu, użyj kubka i monety. Napełnij kubek wodą, a następnie wstaw do zamrażarki. Poczekaj aż z wody powstanie lód. Kiedy tak się stanie, połóż na nim monetę. Kiedy wracasz do domu, sprawdź, gdzie się będzie znajdowała:

  • Jeśli moneta nie zmieniła pozycji, wszystko jest w porządku,
  • Jeśli zauważysz, że spadła mniej więcej do połowy kubka, jedzenie wciąż nadaje się do spożycia, jednak lepiej wykorzystać mrożonki jak najszybciej,
  • Jeśli moneta będzie na samym dnie, oznacza to, że długo nie było prądu i wszystko zdążyło się rozmrozić. Niestety takie produkty są tylko do wyrzucenia.
Więcej o: