Niezawodne, domowe sposoby na śliskie buty. Dzięki nim deszcz i śnieg nie będą ci straszne

Gdy temperatura spada, ziemię zaczyna pokrywać lód i często staje się śliska. Dlatego musisz zachować szczególną ostrożność, gdy wychodzisz na zewnątrz. Zadbaj koniecznie o swoje zimowe buty. Co zrobić, by się nie ślizgały? Podpowiadamy!

Istnieje wiele sposobów, aby buty się nie ślizgały. Możesz oczywiście zastosować specjalny spray na podeszwach butów, by przed wyjściem w zimową pogodę zabezpieczyć się przed ewentualnym poślizgnięciem. Albo zakupić specjalne, gumowe ochraniacze na buty. My jednak podpowiemy kilka domowych metod, które pomogą zapobiec ślizganiu się w zimie.

Zobacz wideo Józefin pod Warszawą. Pierwszy śnieg

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić ze śliską podeszwą w butach. Co zrobić, gdy buty są śliskie?

Śliskie podeszwy w butach to częsty problem zimą. Istnieje wiele sposobów, aby zaradzić tej sytuacji i sprawić, by buty były bardziej bezpieczne.

Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest użycie sprayu do butów. Pomoże to uzyskać przyczepność na śliskiej nawierzchni i zapobiegnie upadkowi. Możesz również nałożyć na buty nakładki na lód, które w rzeczywistości działają lepiej niż spraye do przyczepności do butów, ponieważ zapewniają większe tarcie i są trwalsze.

Innym sposobem jest zakup nowych, antypoślizgowych podeszew do butów, które naklei nam szewc. Nie jest to zbyt popularna opcja, ale sprawdza się u osób, które posiadają ulubioną parę butów i za nic w świecie nie chcą się jej zamieniać na nowe.

Możemy także użyć sprawdzonych metod za grosze, które będą równie skuteczne, ale o wiele tańsze.

Oto kilka domowych sposobów, dzięki którym Twoje buty nie będą śliskie

  • Silikon. Na dokładnie oczyszczoną i osuszoną podeszwę nakładamy cienkie paski silikonu, którymi rysujemy wzorki i kropki. Czekamy, aż silikon całkowicie wyschnie.
  • Lakier do włosów. Spryskacie podeszwę butów i czekacie, aż wyschnie. Ta metoda sprawdzi się najlepiej w przypadku butów wizytowych lub szpilek.
  • Plaster opakunkowy. Należy przykleić go wszerz podeszwy. Sposób najmniej wytrzymały, ale przydaje się w awaryjnej sytuacji.
Więcej o: