Wrzuć do pralki razem z mokrym praniem i włącz wirowanie. Ubrania będą suche w kilka minut

Zimą pranie schnie o wiele dłużej, czasem nawet kilka dni. To może sprawiać, że ubrania nieprzyjemnie pachną, a w pomieszczeniach zaczyna gromadzić się wilgoć. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup suszarki. Na szczęście istnieją proste rozwiązania. Zobacz, jak szybko wysuszyć pranie.

Zimą mokre rzeczy po wyciągnięciu z pralki schną o wiele dłużej. Brak wietrzenia z powodu zimna sprawia, że w pomieszczeniach gromadzi się wilgoć, która dodatkowo spowalnia suszenie prania. A ubrania, pościel czy ręczniki zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Rozwiązaniem może być zakup suszarki, nie każdego jednak stać na taki wydatek. Na szczęście istnieją proste sposoby.

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Więcej sprawdzonych sposobów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak szybko wysuszyć pranie? Wrzuć to do pralki razem z mokrymi rzeczami

Suszenie prania możesz znacząco przyspieszyć, pozbywając się wcześniej nadmiaru wody z rzeczy. Włączenie najwyższych obrotów w pralce, dzięki którym usuniesz sporą część wilgoci, wydaje się najprostszym wyjściem. Niestety, nie wszystko nadaje się do prania na wysokich obrotach. Dodatkowo ubrania po wyciągnięciu z urządzenia będą mocno wygniecione. Suszenie prania możesz jednak przyspieszyć w znacznie prostszy sposób. Jaki?

Wystarczy, że po zakończeniu prania do bębna wrzucisz duży suchy ręcznik. Uruchom wirowanie raz jeszcze, wybierając średnią prędkość obrotów. Po wszystkim rozwieś pranie jak zawsze. Ręcznik wchłonie nadmiar wilgoci, dzięki czemu ubrania wyschną w nawet kilka minut.

Co robić, by pranie szybciej wyschło? Sięgnij po te sprawdzone sposoby

Istnieje wiele różnych sposobów, które pozwalają przyspieszyć schnięcie prania. Warto po nie sięgać nie tylko zimą.

  1. Przekładanie prania. To szczególnie ważne w przypadku ciężkich rzeczy, jak pościel czy ręczniki. Wystarczy co jakiś czas odwracać pranie zawieszone na suszarce, by upewnić się, że będzie schło równomiernie.
  2. Wieszanie prania na mrozie. To sposób zalecany wtedy, gdy za oknem panują ujemne temperatury, a powietrze jest czyste. Mróz przyspieszy odparowywanie wilgoci z ubrań. Po godzinie lub dwóch wnieś ubrania do pomieszczenia. Powinny być zimne, ale suche. Na koniec wyprasuj je żelazkiem.
  3. Wietrzenie pomieszczenia. Po rozwieszeniu prania na suszarce porządnie wywietrz pomieszczenie. Otwórz okno na oścież na co najmniej 15 minut.

Pamiętaj, by nie przeładowywać bębna pralki, a po wyciągnięciu rzeczy porządnie je wytrzepać, zanim zaczniesz je wieszać.

Więcej o: