Jak pielęgnować zielistkę sternberga? Ta roślina ma wiele zalet! Szczególnie przyda się zimą

Jak pielęgnować zielistkę sternberga? To naprawdę proste. Roślina jest mało wymagająca, a w dodatku jest świetną ozdobą do domu. Co więcej, zielistka ma pewne właściwości, które przydadzą się szczególnie zimą. Wystarczy trzymać się kilku zasad, a roślina będzie bujnie rosła.

Zielistka sternberga to piękna ozdoba do twojego domu. W dodatku z rośliną poradzą sobie nawet najwięksi nowicjusze, ponieważ jej pielęgnacja jest dziecinnie prosta. Ponadto ma ona interesujące właściwości, które mogą się przydać szczególnie zimą. Sprawdź, jak pielęgnować zielistkę. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak pielęgnować zielistkę sternberga? Możesz ją postawić właściwie wszędzie

Zielistka ma naprawdę niskie wymagania. Nie ma zbyt dużych wymagań co do oświetlenia. Poradzi sobie właściwie w każdym rodzaju. Pamiętaj, tylko aby nie wystawiać zielistki na bezpośrednie słońce. Przez to jej liście mogą ulec poparzeniu. Jeśli martwisz się natomiast o temperaturę, również nie musisz się niczego obawiać. Zielistka poradzi sobie w naprawdę szerokim zakresie. Roślina może pięknie rosnąć w przedziale od 6 do 30 stopni Celsjusza. Jeśli jednak chcesz zapewnić jej idealne warunki, trzymaj ją w temperaturze około 20 stopni Celsjusza. Pamiętaj, aby nie ustawiać zielistki przy kaloryferze.

Podlewanie w pielęgnacji zielistki jest ważne. Nie będzie jednak problemem

Zielistka sternberga to roślina, która lubi wodę. Warto podlewać ją co około 2-3 dni. Pamiętaj, że suche podłoże nie zagrozi roślinie, jednak łatwo ją zalać. Jeśli będziesz zbyt często ją podlewać, jej korzenie mogą zacząć gnić. Warto również często zraszać zielistkę. Nie tylko upiększy to jej liście, ale także pomoże jej bujnie rosnąć. W okresie grzewczym woda będzie szybciej odparowywać, dlatego często sprawdzaj, czy podłoże zielistki jest wilgotne. 

Zielistka sternberga ma ciekawe właściwości. Roślina jest naturalnym pochłaniaczem wilgoci

Zielistka ma zdolność do oczyszczania powietrza. Doskonale łapie kurz oraz toksyczne substancje. W dodatku jest niezawodnym pochłaniaczem wilgoci. Ta zdolność rośliny może ci się bardzo przydać zimą, kiedy wilgotność powietrza znacznie się obniża.

Więcej o: