Leśnicy zaobserwowali dziwne zjawisko. "Tajemnicza istota z paryskiego zoo" w polskich lasach

W polskim lesie pojawiły się tajemnicze istoty. Oficjalnie poinformowali o tym leśnicy z Lasów Państwowych. W sieci pojawiło się zdjęcie, które może zaskoczyć. Organizm ma 720 rodzajów płci i cechuje go nadzwyczajny wygląd.

Las skrywa wiele tajemnic, a wiedzą o tym szczególnie leśnicy, którzy postanowili podzielić się ostatnio niezwykłym znaleziskiem. Na oficjalnym profilu na Facebooku opublikowali zdjęcie dziwnej żółtej mazi. Jak później wyjaśnili, na fotografii można dostrzec mało znaną istotę. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pijawki nie tylko leczą, ale mogą być bardzo groźne

Niezwykłe znalezisko w polskich lasach. Czym jest tajemnicza istota?

Tego rodzaju istoty to niezwykłe organizmy. Do tej pory naukowcy mają problem z ich klasyfikacją. Dawniej zaliczano je do grzybów, jednak niektóre ich cechy wskazywały również na przynależność do protistów. Aktualnie najwięcej badaczy skłania się ku twierdzeniu, że są to pierwotniaki. 

Śluzowce, bo o nich mowa, mają naturalną zdolność poruszania się. Może to wyglądać przerażająco, jednak jest to ich naturalna funkcja życiowa. Żółte śluzowce, które możemy obserwować na zdjęciu opublikowanym na profilu Lasów Państwowych, to wykwit piankowaty. Rośnie on zazwyczaj na pniach, ale może też osadzić się na mchu. W Polsce można go najczęściej spotkać latem oraz jesienią, tuż po deszczu. Jak się również okazuje, ten rodzaj śluzowca jest też popularny w Meksyku, gdzie jest nawet zbierany i spożywany jako przysmak. 

Wrzuć to do pralki razem z mokrym praniem. Będzie suche w kilka minut Wrzuć do pralki razem z mokrym praniem. Ubrania będą suche w kilka minut

Żółty śluzowiec ma 720 płci. Nie tylko to cię zaskoczy

Śluzowiec często jest nazywany również blobem. Jak już wcześniej wspominaliśmy, ma zdolności poruszania się. Niewiele osób jednak wie, że pełzanie to nie wszystko. Do tej pory odkryto aż 720 rodzajów płci u tych osobnikówTo naprawdę niezwykłe organizmy łączące ze sobą cechy grzybów, roślin oraz zwierząt.

Mandat (zdj. ilustracyjne) Ruszyły wzmożone kontrole w domach. Tym osobom grożą wysokie mandaty

Więcej o: