Przyczep to pod silnikiem, a kuny błyskawicznie uciekną! Na ten trik nie wydasz ani grosza

Jak odstraszyć kuny? Wbrew pozorom to nie jest wcale takie trudne. Jeśli chcesz skutecznie odstraszyć szkodniki, wystarczy, że przyczepisz tę jedną rzecz pod silnikiem. To bardzo prosty i tani sposób, a działa niezawodnie. Kuny będą omijać auto szerokim łukiem.

Kuny potrafią być prawdziwym utrapieniem. Nie tylko potrafią być nieznośnie głośne nocą, to w dodatku potrafią naprawdę namieszać w naszym samochodzie. Przegryzają kable, doprowadzają do zwarć, a nawet chętnie podgryzają przewody chłodnicze. Szczególnie zimą będą one szukać schronienia w aucie. Sprawdź, jak skutecznie odstraszyć je od twojego samochodu. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Volkswagen ID.5 - testujemy auto, z którym możesz porozmawiać

Jak odstraszyć kuny? Zimą będą chętnie chować się pod maską samochodu

Nadchodzi zima i były już pierwsze przymrozki z opadami śniegu. Dziko żyjące zwierzęta będą w tym okresie szukać ciepłego schronienia. Kuny nie są pod tym względem wyjątkiem. Kiedy wychodzisz z samochodu, silnik pozostaje gorący jeszcze przez długi czas. Jego ciepło skutecznie przyciąga zmarznięte zwierzaki. Niestety przygotowując swoje schronienie, robią przy tym niemałe szkody. Kuny chętnie oznaczają terytorium i to właśnie wtedy zachodzi większość uszkodzeń pojazdu. Zwierzęta przegryzają kable, przewody chłodnicze i wężyki. Istnieje jednak sposób, aby skutecznie odstraszyć ssaki. 

zaparowane szyby w samochodzie - zdjęcie ilustracyjne Pozbądź się wilgoci z auta. Te triki rozwiążą problem w mgnieniu oka

Odstraszanie kun domowym sposobem. Wystarczy, że przyczepisz to pod silnikiem

Kuny są bardzo wrażliwe na niektóre zapachy. Jak większość zwierząt, mają dobrze rozwinięty ten zmysł w celach łowieckich oraz obronnych. Możesz wykorzystać ten fakt, aby odstraszyć je od twojego samochodu. Jeśli posiadasz psa lub kota, możesz wyczesać trochę sierści i przyczepić pod silnikiem. Zapach twojego pupila powinien skutecznie przestraszyć kuny, które nie będą chciały zbliżać się do samochodu w obawie przed innym drapieżnikiem. 

Sposób na kuny. Przyczep kostkę toaletową pod silnikiem

Jeśli jednak nie posiadasz zwierzaka, możesz zawiesić pod silnikiem kostkę toaletową. Ostry zapach chemii, który jest w niej zawarty, będzie świetnym odstraszaczem dla kun. Pamiętaj jednak, aby wymieniać kostkę co kilka tygodni, ponieważ będzie się ona zużywać.

Czym wybielić firanki? - zdjęcie ilustracyjne Czym wybielić firanki? Namocz je w produkcie z apteki! Wydasz 5 zł

Więcej o: