Najstarszy kot na świecie: Flossie trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Ta kotka bije na głowę inne koty

Flossie to najstarszy żyjący kot na świecie. W swoim życiu miała już czworo właścicieli, obecnie swoje dni spędza u boku Vicki Green. Kobieta nie kryje zachwytu sędziwą kotką. Jest taka czuła i chętna do zabawy - zauważa Green. Oto historia wyjątkowej kotki.

Flossie trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa chwilę przed swoimi 27. urodzinami, kotka została uznana za najstarszego żyjącego kota. Okazuje się, że do pokonania historycznego rekordu w tej kategorii zostało jej jeszcze kilka lat. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie tylko ludzie potrzebują pomocy! W tym roku policjanci i strażnicy miejscy ratowali również zwierzęta

Najstarszy żyjący kot na świecie ma prawie 27 lat. To brytyjska kotka Flossie  

Flossie pobiła rekord w wieku 26 lat i 316 dni, to mniej więcej 120 ludzkich lat. Kotka jest głucha i już nie najlepiej widzi, jednak jak na swój wiek cieszy się dobrym zdrowiem. Flossie to brązowo-czarna kotka, która uwielbia pieszczoty i oczywiście jedzenie. Najbardziej lubi zasypiać obok swojej właścicielki zawinięta w swój ulubiony żółty kocyk. Jest taka czuła i chętna do zabawy, szczególnie słodka, gdy pamięta się, ile ma lat  - podkreśliła Vicki Green, właścicielka kotki w rozmowie z CNN.  

Czy psy mogą jeść orzechy włoskie? Czy psy mogą jeść orzechy włoskie? Warto o tym wiedzieć

Historia Flossie rozpoczęła się w 1995 roku. Przez większość życia miała kochający dom 

Kotka urodziła się w 1995 roku i ze swoim pierwszym właścicielem mieszkała 10 lat, aż do jego śmierci. Przez kolejne 14 lat opiekowała się nią jego siostrą, a po śmierci kobiety jej syn zajął się Flossie, spędziła z nim trzy lata. W sierpniu 2022 roku kotka znalazła się pod opieką brytyjskiej organizacji Cats Protection. - Byliśmy oszołomieni, gdy zobaczyliśmy, że zapisy weterynaryjne Flossie wykazały, że ma ona 27 lat - przekazała koordynator oddziału Cats Protection, Naomi Rosling portalowi guinnessworldrecords.com.

dowód na ewolucję Spójrz na ręce i sprawdź. Ta pamiątka z czasów ewolucji!

Księga Rekordów Guinnessa: jaki był najstarszy kot w historii? Rekordzista miał ponad 38 lat 

Organizacji udało się znaleźć dla Flossie kolejną właścicielkę, którą jest Vicki Green. "Od początku wiedziałam, że Flossie jest wyjątkowym kotem, ale nie wyobrażałam sobie, że będę dzielić dom z rekordzistką świata" - stwierdziła Vicki cytowana przez www.guinnessworldrecords.com.

Flossie jednak jeszcze daleko do miana najstarszego kota w historii. CNN podaje, że najstarszym kotem był Crème Puff i dożył wieku 38 lat i trzech dni. Kot zmarli 6 sierpnia 2005 roku.

 
Więcej o: