Nie wiesz, co zrobić ze starą skarpetką? Te patenty dadzą jej drugie życie

Przeglądając naszą garderobę często trafiamy na skarpetki nie do pary, lub takie, które są po prostu stare lub zniszczone. To jednak wcale nie jest powód, aby wyrzucać je do kosza.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Noszenie skarpetek nie do pary jest ostatnio krzykiem mody, jednak czasem i tak posiadamy ich zbyt dużo w naszych szafkach. Warto zrobić porządek w garderobie i porozdzielać te, które możemy wykorzystać raz jeszcze, w inny sposób.

Ściereczka

Każdy posiada w domu różne ścierki, które pomagają w domowych porządkach. Okazuje się, że jeśli wykorzystamy w tym celu skarpetę, to będzie ona znaczniej skuteczna. Wystarczy, że nałożymy ją na dłoń, po czym zmoczymy wodą. Taką ''rękawicą'' dostaniemy się do każdych zakamarków, więc sprzątanie stanie się znacznie szybsze i skuteczniejsze.

Woreczki zapachowe

Taki odświeżacz powietrza świetnie nada się do szafy lub szuflady. Wystarczy wypełnić skarpetę czymś zapachowym i zawiązać w supeł. Do tego idealne będzie Potpourri. Jest to mieszanka naturalnie suszonych materiałów roślinnych o bardzo intensywnym i pięknym zapachu.

Gumki do włosów

Posiadacie jakieś kolorowe skarpety, których już nie używacie? Ze względu na swoją elastyczność, świetnie nadadzą się jako efektywne gumki do włosów. Wystarczy przeciąć skarpetkę w kilka 5- centymetrowych pasków i zawiązać w supeł tak, aby zrobić pętlę. Gotowe!

Rękawiczki zimowe

Zima to dobry czas, zaopatrzyć się w rękawiczki. Te możemy bez problemu wykonać ze skarpet. Mimo tego, że wykonane w ten sposób rękawiczki nie będą posiadać palców, świetnie ogrzeją nasze dłonie w mroźne, zimowe dni.

Ozdoby do doniczek

Posiadanie tych samych, plastikowych doniczek może zacząć się w pewnym momencie nudzić. Nadajmy więc im trochę oryginalnego charakteru, wykorzystując kolorowe skarpetki jako nakładki. Jako ze skarpety mają ograniczoną rozciągliwość, sposób działa tylko w przypadku małych doniczek.

Odświeżacz do butów

Przykry zapach z butów staje się coraz bardziej uciążliwy? Rozwiązanie tego problemu jest prostsze, niż myślisz. Odświeżacz wykonujemy w taki sam sposób co wspomniany wyżej woreczek zapachowy, z tym że do środka wsypujemy czarną herbatę. Gotowy gadżet zostawiamy w butach na noc i kłopot mamy z głowy.

Więcej o: