Jak wyczyścić rolety z pleśni? Te sprawdzone, zaskakujące sposoby szybko rozwiążą problem

Jak czyścić rolety z pleśni? Pleśń można znaleźć na wielu powierzchniach. Zarodniki pleśni są mikroskopijne i unoszą się w powietrzu. Zwykle występuje na ciemnych, wilgotnych lub słabo wentylowanych powierzchniach, takich jak na przykład żaluzje okienne. Jak skutecznie czyścić żaluzje? Podpowiadamy!

Pleśń można znaleźć w dowolnym miejscu w domu, często na żaluzjach. Na szczęście pleśń nie jest problemem, którego nie można rozwiązać przy odrobinie wysiłku.

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek buduje dom. Szelągowska urządzi jej wnętrza? "Bardzo ją cenię"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pleśń na żaluzjach. Jak czyścić żaluzje domowymi metodami?

Pleśń na ogół rośnie tam, gdzie występuje wilgoć, na przykład między żaluzjami okiennymi lub wokół krawędzi okna w łazience. Pleśń zacznie rosnąć na powierzchni, jeśli nie będzie regularnie czyszczona lub była mokra przez dłuższy czas. Pleśń może rosnąć na każdej powierzchni i często występuje na żaluzjach okiennych.

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się pleśni na żaluzjach. Jednym ze sposobów jest użycie mieszaniny wody i octu do przetarcia całej powierzchni żaluzji. Innym jest użycie nadtlenku wodoru zmieszanego z wodą, a następnie wyszorowanie formy gąbką lub szmatką.

Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie pleśni z żaluzji jest użycie wodnego roztworu wybielacza (1 część wybielacza na 10 części wody).

Aby usunąć pleśń z żaluzji, pierwszym krokiem jest usunięcie pleśni z powierzchni żaluzji. Można to zrobić za pomocą szczotki do szorowania i detergentu lub odkurzacza z nasadką szczotkową. Po usunięciu pleśni użyj któregoś z powyższych roztworów, aby wyczyścić żaluzje i zabić wszelkie pozostałe zarodniki.

Zapobieganie powstawaniu pleśni na roletach. Jak to zrobić?

Pleśń z rolet materiałowych można skutecznie usunąć. Jak jednak zapobiegać jej powstawaniu? Należy pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, w którym zamontowane są rolety. Szczególnie gdy jest to łazienka lub kuchnia. Można również zamontować pochłaniacz wilgoci.

Więcej o: