Rozłup kasztany i rozłóż je pod drzwiami. Szybko pozbędziesz się uciążliwego problemu

Pająki w domu mają przynosić szczęście, ale wiele osób raczej się z tym nie zgodzi. Obecność pająków, tak jak i wielu innych owadów, nie jest mile widziana przez ludzi, którzy się ich boją. Zastanawiasz się, jak pozbyć się pająków? Oto kilka przydatnych trików.

Pająki są pożyteczne, ale jednocześnie wywołują skrajne emocje u osób, które za nimi nie przepadają. Strach, obrzydzenie czy niechęć sprawiają, że wiele osób nie chce mieć z nimi do czynienia. Dobrym wyborem będzie próba ich odstraszenia przy pomocy kilku domowych sposobów.

Zobacz wideo Nie zabijaj pająków. To świetni współlokatorzy

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się pająków? Rozłup to na pół i rozłóż przy drzwiach i oknach

Jednym ze skutecznych sposobów na odstraszenie pająków oraz niemile widzianych owadów jest sięgnięcie po odstraszające je zapachy. Taką woń wydzielają m.in. kasztany. Jest niewyczuwalna dla człowieka, ale drażniąca i zniechęcająca dla pająków, skutecznie je płosząc. Wystarczy, że przetniesz lub rozłupiesz kasztany na pół albo zrobisz w nich kilka otworów i rozłożysz pod drzwiami, na parapetach czy wokół drzwi balkonowych. Stworzysz dzięki temu naturalną barierę przeciwko pająkom i owadom. W podobny sposób działają też żołędzie.

Jak odstraszyć pająki? Spryskaj kąty tymi zapachami, a na parapecie posadź zioła

Kasztany to nie jedyny sposób na przepłoszenie niechcianych gości. Jak odstraszyć pająki? Sięgnij po zioła i olejki eteryczne.

  1. Mięta: pająki nie przepadają za zapachem mięty. Możesz na parapecie posadzić tę roślinę, a ramy okienne, firanki, zasłony i drzwi balkonowe przetrzeć lub spryskać wodą z dodatkiem olejku miętowego.
  2. Lawenda: podobnie jak w przypadku mięty, możesz sięgnąć po żywą roślinę lub olejek zapachowy.
  3. Cytryna: spryskaj kąty, okolice drzwi i okien, kratki wentylacyjne wodą z dodatkiem olejku cytrynowego lub kwasku cytrynowego.
  4. Ocet: woń tej przyprawy bywa nieprzyjemna nie tylko dla ludzi, lecz także dla wielu owadów i pająków. Do octu możesz dodać olejek eteryczny eukaliptusowy, cynamonowy czy goździkowy. Spryskaj newralgiczne miejsca i pozostaw do wyschnięcia.
Więcej o: