Jak zasadzić drzewko laurowe? Uprawa w domu jest banalna! Wystarczy gałązka, aby pięknie rosło

Jak zasadzić drzewko laurowe w domu? Uprawa wcale nie jest trudna. Wystarczy tylko jedna gałązka, aby mieć własne liście laurowe w kuchni. Ta roślina robi też duże wrażenie wizualne, a jej uprawa jest naprawdę prosta. Podpowiadamy, jak zasadzić i uprawiać drzewko laurowe domowym sposobem.

Liście laurowe to bardzo popularna i lubiana przyprawa. Jeśli ty również używasz jej często do przyrządzania potraw, pomyśl o posadzeniu drzewka laurowego w domu. Zapewni ono stały dostęp do przyprawy, a w dodatku pięknie wygląda. Uprawa rośliny nie należy do wymagających. Sprawdź, jak zajmować się drzewkiem laurowym, aby pięknie rosło.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Drzewko laurowe: uprawa w domu. Wystarczy jedna gałązka

Jeśli chcesz wyhodować drzewko laurowe w domu, trzymaj się tej instrukcji:

  1. Kup nasiona wawrzynu szlachetnego/ drzewka laurowego,
  2. Następnie podrap lekko nasiona nożem lub papierem ściernym,
  3. Ułóż je na zwilżonym papierze i pozostaw na kilka dni,
  4. Kiedy spęcznieją, włóż je do ziemi około 1 cm od powierzchni.

Możesz też użyć gałązki i spróbować rozmnożyć drzewko laurowe. Wystarczy, że urwiesz taką z co najmniej trzema liśćmi. Natnij łodygę i włóż do ziemi. Pamiętaj, aby ziemia była stale wilgotna. Roślina ukorzeni się po około 3 miesiącach. 

Jak posadzić drzewko laurowe w domu? Pamiętaj, jakie ma wymagania

Kiedy już posadzisz drzewko laurowe, pamiętaj o tym, jak się nim zajmować. Najlepiej rozwija się ono w trochę za ciasnej doniczce. Warto też przesadzać roślinę do większej co około 2-3 lata. Jeśli chodzi o podlewanie, należy to robić co około 2-3 dni. Uważaj, aby nie przelać rośliny, jednak pamiętaj, że ziemia powinna być zawsze wilgotna. Drzewko poradzi sobie najlepiej w dobrze oświetlonym miejscu. Wymaga także sporej wilgotności powietrza. Warto zraszać roślinę, pamiętaj jednak aby woda, której do tego użyjesz, była odstała. Jeśli chcesz używać liści drzewka jako przyprawy, rozważ wprowadzenie biohumusu jako nawozu, co około 2 tygodnie. 

Więcej o: