Usuń tak kamień ze spłuczki, a nie pożałujesz. Genialny trik pomoże zaoszczędzić czas i pieniądze

Osadzanie się kamienia to częsty problem wielu gospodarstw domowych. Nieestetyczny osad mineralny, który gromadzi się w spłuczce toaletowej, może stanowić duży problem dla systemów hydraulicznych. Jak usunąć kamień ze spłuczki w toalecie tanio, szybko i skutecznie? Podpowiadamy!

Kamień wapienny na toalecie jest powszechnym problemem i może być spowodowany wieloma czynnikami. Ważne jest, aby wiedzieć, co to jest i jak się go pozbyć.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest kamień i dlaczego osadza się spłuczce. Jakie są przyczyny pojawiania się kamienia?

Kamień w spłuczce może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, takimi jak na przykład twarda woda. Efekty jego osadzania nie działają na naszą korzyść. Jeśli masz kamień w spłuczce toalety, woda w muszli klozetowej mimo częstego spłukiwania będzie wyglądać na mętną, a wokół jej brzegów będzie pojawiał się brzydki nalot.

Jak się pozbyć kamienia ze spłuczki w toalecie? Oto genialny trik

Aby pozbyć się problemu z kamieniem w toaletowej spłuczce, należy użyć specjalnego środka czyszczącego zawierającego kwas, taki jak ocet lub sok z cytryny, który rozpuści twardą wodę i osady kamienia. Jak to zrobić fachowo i odnieść najlepsze rezultaty?

Najlepszym sposobem na pozbycie się kamienia ze spłuczkijest użycie mieszanki octu i sody oczyszczonej. Ta mikstura zareaguje z kamieniem, powodując jego rozpad i rozpuszczenie.

Czyszczenie zbiornika na wodę zaczynamy od zdjęcia górnej pokrywy i odkręcenia przycisku spustowego. Następnie zakręcamy dopływ wody i spuszczamy całą zawartość spłuczki. Wlewamy do spłuczki wrzątek i odczekujemy, aż wystygnie.

Następnie nacieramy zakamienione elementy sodą i polewamy octem. Odczekujemy około godziny i ponownie pozwalamy napełnić się spłuczce wodą i spłukujemy jej zawartość. Prace należy wykonywać w gumowych rękawicach.

Więcej o: