Pielęgnacja draceny. Jak prawidłowo o nią dbać? Niezbędne informacje dla posiadaczy dwóch gatunków

Dracena obrzeżona i dracena wonna to popularne rośliny doniczkowe, które ożywią każdą przestrzeń. Mogą osiągać imponujące rozmiary, jednak trzeba pamiętać o prawidłowej pielęgnacji. Jak pielęgnować dracenę? Podpowiadamy, jaka temperatura będzie dla nich najlepsza oraz jak często należy je podlewać.

Wybór roślin doniczkowych jest wyjątkowo obszerny, jednak wiele z nich wymagają od właścicieli wiele uwagi. Dracena to roślina, która świetnie sprawdzi się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ogrodnictwem. Sprawdź, jak prawidłowo o nią dbać.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Dracena obrzeżona zachwyca swoim wyjątkowym "pióropuszem". Jak o nią dbać? 

Dracena obrzeżona to roślina z rodziny szparagowatych. Możemy ją znaleźć w wielu polskich domach, gdzie jest hodowana w doniczkach, do Europy przybyła z Afryki, a dokładnie z Madagaskaru skąd pochodzi. Roślina ta ma wąskie i ostre liście tworzące wąski pióropusz, a w naturalnym środowisku może przekroczyć nawet trzy metry, ta hodowana w domach wyrasta najwyżej do wysokości dwóch metrów. Najczęściej występuje w jednej z trzech odmian Bicolor, Tricolor i Colorama. Roślina ta najlepiej czuje się w pomieszczeniach, gdzie latem temperatura wynosi od 20 do 25 stopni, natomiast zimą nie może być niższa niż 13 stopni. Jak ją pielęgnować? Należy podlewać ją obficie i często. W okresie letnim nawet codziennie, a zimą raz lub dwa razy w tygodniu. 

Żółty śluzowiec w Lasach Państwowych "Tajemnicza istota z paryskiego zoo" w polskich lasach. [zdjęcie]

Dracena wonna - charakterystyka rośliny. Czym wyróżnia się na tle innych roślin? 

Dracena wonna naturalnie występuje w Afryce w wilgotnych lasach tropikalnych. Jest także często uprawiana w doniczkach. Hodowana w domach osiąga do dwóch metrów wysokości. Charakterystyczne dla tej rośliny są szerokie zielone liście, które mogą przypominać liście kukurydzy. Osiągają imponujące rozmiary, bo dochodzą nawet do metra długości. 

Terier australijski Terier australijski - charakterystyka rasy, wymagania, cena

Dracena fragrans - jak ją uprawiać? O tym powinien wiedzieć każdy jej właściciel

Dracena najlepiej będzie się czuła w pomieszczeniach, gdzie temperatura wynosi od 18 do 24 stopni. Lubi także miejsca, które są dobrze oświetlone. Latem powinna być podlewana dwa do trzech razy w tygodniu natomiast zimą nieco rzadziej, co około 10 dni. Co dwa tygodnie warto także ją nawozić produktem ze zwiększoną ilością mikroelementów oraz potasu. Warto posadzić ją w żyznej i nieprzepuszczalnej glebie. To zapewni jej idealne warunki do wzrostu. 

Więcej o: