Jak prać kurtkę puchową, aby była jak nowa? Ten trik sprawi, że puch się nie zbije

Jak prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? Zanim włożysz ją do pralki, musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach oraz o odpowiednim środku do prania. Jeśli obawiasz się, że podczas prania w pralce puch w kurtce się zbije to mamy dla ciebie trik, lepszy niż drogie piłki do prania puchu.

Pranie puchowej kurtki lub płaszcza w pralni chemicznej to duży wydatek. Na szczęście z powodzeniem możesz wyczyścić je w domu. Podpowiadamy, jak to zrobić, aby ich nie zniszczyć.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak prać kurtkę puchową? O czym należy pamiętać przed włożeniem jej do pralki? 

Jeśli chcemy wyprać kurtkę puchową w domu, musimy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze nie należy prać jej w zwykłym proszku, najlepiej kupić odpowiedni środek do tego przeznaczony. Zanim włożysz kurtkę do bębna pralki, upewnij się, że nie wystają z niego żadne ostre elementy, które mogłyby uszkodzić strukturę ubrania.

Opróżnij także wszystkie kieszenie oraz zapnij zamki i zatrzaski. Kluczowe jest nastawienie pralki na odpowiedni program. Najlepszą podpowiedzią, który z nich wybrać będzie instrukcja znajdująca się na metce. Jeśli nie uda ci się jej znaleźć lub została odcięta, to najlepiej będzie wybrać program do prania ręcznego z dodatkowym płukaniem, z kolei temperaturę ustaw na 30 stopni. 

Znamy sposób lepszy niż specjalne piłki do prania puchu. Koniecznie wypróbuj ten trik!

Wiele osób obawia się, że podczas prania kurtki w pralce dojdzie do zbicia się puchu. Istnieje jednak łatwy sposób, aby temu zapobiec. Wystarczy, że do pralki włożysz cztery czyste piłeczki tenisowe. Dostaniesz je w większych supermarketach oraz sklepach sportowych.

Podczas prania piłeczki będą obijać się o kurtkę, a to sprawi, że zbicie się puchu będzie utrudnione. Ważne jest nie tylko pranie kurtki, ale też jej suszenie. Pamiętaj, aby nie suszyć jej w pobliżu źródła ciepła np. przy kaloryferze. Najlepiej jest odcisnąć ją z nadmiaru wody i delikatnie oklepać, a następnie położyć na płasko na suszarce. 

Więcej o: