Kosztuje 10 zł, a po wymieszaniu z wodą działa lepiej niż skrobaczka. Prosty trik na zamarznięte szyby

Skrobanie szyb każdego ranka może być prawdziwym zimowym utrapieniem. Pozbywanie się lodu i śniegu nie należy do ulubionych czynności zimą. Na szczęście zadanie znacznie ułatwiają proste i sprawdzone triki. Dzięki nim nie będziesz już potrzebować skrobaczki.

Nie tylko zimą szukamy sposobów, które ułatwiają nam życie. Jednak to panujący na zewnątrz mróz szybko weryfikuje nasze zapominalstwo, zaczynając od zamarzających uszczelek, a kończąc na wiecznie wilgotnym wnętrzu auta i zaparowanych szybach. Gdy te każdego ranka pokrywają się warstwą lodu, już po kilku dniach mamy dość zimy. Zobacz, jak odmrozić szyby szybko i skutecznie dzięki temu domowemu płynowi.

Zobacz wideo Odśnieżanie to obowiązek. Dlaczego jest takie ważne?

Więcej trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Kosztuje 10 zł, a po wymieszaniu z wodą działa lepiej niż skrobaczka

Jednym ze sposobów na ułatwienie i przyspieszenie usuwania lodu z zamarzniętych szyb w samochodzie jest płyn odmrażający do szyb. Możesz go kupić w sklepach lub wykonać samodzielnie. Będziesz potrzebować wody destylowanej, alkoholu oraz butelki ze spryskiwaczem. Najlepiej sprawdzi się zwykła wódka lub izopropanol. Denaturat czy ocet to nie najlepszy pomysł, mogą bowiem pozostawić plamy na lakierze samochodu.

  • 50 ml wódki wlej do butelki ze spryskiwaczem.
  • Dodaj 150 ml wody destylowanej. Zakręć i wstrząśnij butelkę.
  • Spryskaj lód na szybach i odczekaj chwilę.

Już po kilku minutach lód powinien bez problemu odejść od szyby. 

Czy za nieodśnieżony samochód można otrzymać mandat? Kierowcy powinni uważać na te szczegóły

Zimą kierowcy powinni uważać nie tylko na sytuację na drogach i warunki pogodowe, lecz także mandaty. O tej porze roku mogą się bowiem sypać gęsto. Chwila nieuwagi może skończyć się uszczupleniem finansów. Choć zdarza się to stosunkowo rzadko, lepiej o tych rzeczach nie zapominać.

  1. Za skrobanie zamarzniętych szyb czy odśnieżanie samochodu przy włączonym silniku w terenie zabudowanym grozić może mandat w wysokości 100 złotych. Jeśli odśnieżasz samochód z uruchomionym silnikiem pod oknami sąsiada, może ci grozić dodatkowy mandat w wysokości 300 zł za zanieczyszczanie spalinami.
  2. Za niewłaściwie odśnieżony samochód może grozić mandat w wysokości 500 zł. Mowa m.in. o nieodśnieżonym dachu czy szybach, ale też o tablicy rejestracyjnej czy lampach.
Więcej o: