Jak zmarł Gianni Versace? Wstrząsająca tajemnica morderstwa, które popełnił geniusz

Jak zmarł Gianni Versace i kto przyczynił się do śmierci utalentowanego projektanta? Tajemnicza historia morderstwa elektryzuje do dziś. Czy zabójca miał obsesję? A może wykonywał zlecenia mafii? Do tej pory nie wiadomo dlaczego zginął Gianni Versace. Przeczytaj, jakie są fakty i mity!

Gianni był światowej sławy projektantem i twórcą imperium modowego. Nim zmarł, Versace ubierał supermodelki, słynnych aktorów i gwiazdy rocka. Był także bliskim przyjacielem księżnej Diany. Urodził się 2 grudnia 1946 roku w Reggio Calabria na południu Włoch. Od dziecka ani na krok nie odstępował swojej siostry, Donatelli.

Zobacz wideo Tajemnica loga Versace

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zginął Gianni Versace. Tajemnicza śmierć znanego projektanta mody

Zabójstwo Gianniego Versace to jedno z najgłośniejszych przestępstw w najnowszej historii. Człowiek, który popełnił zbrodnię, Andrew Cunanan, był seryjnym mordercą, który mordował przez ponad dwa lata, zanim udało mu się trafić na Versace. Jak doszło d tej zbrodni?

Gianni Versace został zastrzelony na schodach swojej pięknej willi w Miami Beach 15 lipca 1997. Stało się to wkrótce po tym, jak wrócił porannego spaceru po klifie w Ocean Drive. Jego zabójca Andrew Cunanan 8 dni po morderstwie popełnił samobójstwo.

Kim był Andrew Cunanan, zabójca Gianniego Versacego?

Cunanan był homoseksualnym sex - workerem. Uwodził starszych mężczyzn i chętnie korzystał z ich pieniędzy. Mężczyzna był ponadprzeciętnie inteligentny, przez co potrafił się odnaleźć się w każdym towarzystwie. Jego iloraz inteligencji wynosił aż 147. Jednocześnie był socjopatą i patologicznym kłamcą. W połowie lat 90. żigolak obrał na swój cel przystojnego i bajecznie bogatego Versacego, jednak nie zrobił na nim dobrego wrażenia.

Jako motyw zbrodni podano więc oficjalnie odrzucenie przez Versacego niedoszłego kochanka. Istnieje jednak pewna teoria, według której jeden z "nawróconych" mafiosów, Giuseppe Di Bell, twierdzi bowiem, że Andrew Cunanan był nasłanym przez mafię płatnym zabójcą.

Która z tych teorii jest prawdziwa? Do dziś nie wiadomo!

Więcej o: