Jak pielęgnować figowiec sprężysty? Wystarczy zapamiętać tych kilka porad, aby pięknie rósł

Jak pielęgnować figowiec sprężysty? To piękna roślina, która doskonale ozdobi każde wnętrze. Ficus elastica 'Robusta' nie jest trudny w opiece, więc nawet kompletni nowicjusze poradzą sobie z jego wymaganiami. Jeśli chcesz wiedzieć, jak odpowiednio pielęgnować figowiec sprężysty, spieszymy z odpowiedzią.

Figowiec sprężysty jest dość popularną rośliną doniczkową. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie tylko wygląda pięknie, ale także jest bardzo przyjazny dla nowicjuszy. Nie ma wielkich wymagań, więc każdy powinien sobie z nim poradzić i sprawić, że będzie bujnie rósł. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Jak pielęgnować figowiec sprężysty? Zadbaj o miejsce, w którym go postawisz

Figowiec sprężysty należy do roślin, które lubią światło. Nie będzie on jednak dobrze rozwijać się w bezpośrednim słońcu, ponieważ może to u niego spowodować nawet poparzenia. Figowiec preferuje światło rozproszone. Uważaj, żeby nie postawić go w cieniu, ponieważ wtedy zacznie blaknąć. W lekkim cieniu roślina sobie poradzi, jeśli jednak będzie zbyt ciemno, może zacząć gubić liście. 

Jak pielęgnować figowiec sprężysty? Odpowiednia temperatura to podstawa

Figowiec sprężysty doskonale poradzi sobie w temperaturze pokojowej. Roślina doskonale radzi sobie z upałem, jednak słabo zniesie chłód. Nie stawiaj go blisko kaloryfera i zadbaj o to, aby nie dotykały go przeciągi. Mróz może sprawić, że figowiec zacznie brązowieć oraz zaczną mu opadać liście.

Jak pielęgnować figowiec sprężysty? Musisz go dobrze podlewać

Figowiec sprężysty bardzo lubi wodę. Szczególnie w okresie wzrostu, będzie potrzebował sporo wody. Dobrze jest nawadniać roślinę co najmniej jeden raz w tygodniu. Pamiętaj jednak, żeby regularnie sprawdzać stan gleby. Jeśli jest jeszcze wilgotna, wstrzymaj się z podlewanie, aby nie zalać rośliny. Jeżeli figowiec będzie mieć za dużo wody, jego korzenie mogą zacząć gnić. Warto także zraszać roślinę. Używaj do tego odstałej wody.

Więcej o: