Czym wyczyścić dywan? Na ten domowy sposób wydasz maksymalnie 5 zł. Efekt? Jak prosto ze sklepu

Czym wyczyścić dywan i jak go prać? Jeśli nie wiesz, jak prać dywan, ten artykuł to podpowie. Czysty dywan na święta to podstawa w każdym domu, więc o jego praniu trzeba pomyśleć już teraz. Jak wyprać dywan jednocześnie nie bankrutując? Wypróbuj koniecznie naszą metodę. Gorąco polecamy!

Dywan można wyprać na wiele różnych sposobów, jednak najszybszą metodą na wyczyszczenie dywanów jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej. Pozostaje pytanie, czy portfel to przeżyje, a przedświąteczne kolejki skutecznie nie zniechęcą do tego typu działań.

Zobacz wideo Trzy skuteczne, domowe myki na czyszczenie różnych plam na dywanach

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym czyścić dywan? Czy można to zrobić samodzielnie?

Jeśli zdecydujemy się na profesjonalną firmę piorącą dywany, to specjalista przyjedzie do Twojego domu i użyje różnych metod, aby usunąć brud i kurz z głębi włókien. Profesjonalne pranie można zastosować do każdego rodzaju dywanu, ponieważ sposób czyszczenia jest tu indywidualnie dostosowany.

Co jednak zrobić, by wyprać dywan samodzielnie? Dostosuj się do naszych porad i zrób to tanio i skutecznie!

Domowy sposób na pranie dywanów. Jak prać dywan, aby go nie zniszczyć?

Czysty dywan to podstawa sprzątania każdego domu. Domowe metody prania wymagają użycie sody oczyszczonej lub octu do czyszczenia plam na dywanach oraz szamponu bądź płynu do mycia naczyń do prania.

 Na początek polecamy porządnie odkurzyć całą powierzchnię z kurzu, sierści i innych zanieczyszczeń, lub jeśli to możliwe wytrzepać dywan na zewnątrz budynku.

Sodę oczyszczoną wymieszaj z wodą i wetrzyj pastę w plamy. Odczekaj 15 minut i usuń pozostałości wilgotnym ręcznikiem. Na tłuste i lepkie plamy można zastosować mąkę ziemniaczaną lub sproszkowaną kredę. W tym celu trzeba rozsypać mąkę ziemniaczaną, kredę lub talk po dywanie i zaczekać aż zaabsorbuje cały bród.

Domowe pranie dywanu. Wystarczą dwa produkty za 5 zł

Po pozbyciu się plam można przejść do właściwego prania. Do pół litra wody dodaj szklankę octu oraz dwie łyżki sody oczyszczonej. Miksturę wymieszaj i przelej do butelki z rozpylaczem. Całość rozpyl na dywanie, wetrzyj, poczekaj dobę, a następnie dokładnie odkurz lub wytrzep swój kobierzec.

Więcej o: