Masz ruchliwe żyjątka w łazience? Ten sposób pomoże błyskawicznie wypłoszyć rybiki

Jak się pozbyć rybików z łazienki? Choć nie są szkodliwe, to w wielu osobach wzbudzają obrzydzenie. Nic więc dziwnego, że szukasz sposobu na pozbycie się insektów. Na szczęście istnieje na to wiele niezawodnych sposobów. Sprawdź, jak zastawić pułapkę na rybiki.

Rybiki w łazience potrafią stanowić spory problem. Ciężko się ich pozbyć, a w wielu osobach wzbudzają ogromne obrzydzenie. Nie są szkodliwe, jednak nic w tym dziwnego, że szukasz sposobu, aby się ich pozbyć. Sprawdź, nasze metody, aby poradzić sobie z problemem.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Jak się pozbyć rybików z łazienki? Sprzątaj regularnie, a problem nawet się nie pojawi

Rybiki cukrowe pojawiają się najczęściej w ciemnych i wilgotnych miejscach. Dlatego zwykle możesz spotkać je w łazience. Ciężko pozbyć się odrażającego insekta, ponieważ może on przeżyć bez pożywienia nawet rok. Jeśli nie chcesz, aby w twojej łazience pojawiały się rybiki, regularnie sprzątaj. Kontroluj poziom wilgotności powietrza w łazience i kiedy zachodzi potrzeba, osuszaj ją. Pamiętaj również o regularnym sprzątaniu. To najważniejsze zasady, które pomogą ci zadziałać prewencyjnie. Możesz także umieścić w pomieszczeniu pochłaniacze wilgoci.

Jak się pozbyć rybików z łazienki? Wystarczy ocet

Jeśli rybiki już pojawiły się u ciebie w domu, nie ma powodów do zmartwień. Istnieje skuteczny sposób, aby pozbyć się nieproszonych gości. Wlej do spryskiwacza szklankę podgrzanego octu. Dodaj do mieszanki około 10 kropel olejku lawendowego. Wymieszaj wszystko dobrze ze sobą, a następnie spryskaj miejsca, w których pojawiają się rybiki. Dla lepszego efektu możesz dodać do roztworu gałązkę tymianku. Intensywne zapachy skutecznie odstraszą owady. Co więcej, mieszanka powinna starczyć nawet na kilka dni. W tym czasie rybiki uciekną z twojej łazienki w popłochu.

Więcej o: